Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Obec Hniezdne patrila najsilnejším mužom zo štyroch krajín

BRATISLAVA 1. júla – Túto sobotu sa stretli v obci Hniezdne (pri Starej Ľubovni) najsilnejší muži zo štyroch krajín. Siláci z Maďarska, Srbska, Poľska a Slovenska si zmerali sily pred majstrovstvami sveta v Číne. Súťaže sa zúčastnil čerstvý držiteľ svetového rekordu v nosení balvanov s celkovou hmotnosťou 365 kg (Škótsko, jún 2013) Slovák Peter Puzsér, ktorý bude v Čine ako jeden z tridsiatich pretekárov sveta reprezentovať Slovensko.

V prvom ročníku súťaže Nestville Strong Man súťažilo 6 družstiev (z Maďarska, Srbska, Poľska a traja zo Slovenska). Najlepšie sa s viac ako 7 tonami prenášaných predmetov popasovalo poľské družstvo (34 bodov). Na druhom mieste bolo družstvo z Maďarska (26 bodov) a na treťom družstvo Slovenska 2 (24 bodov).

Súťaže silných mužov sa realizujú trocha odlišne ako iné športové zápolenia. V Škótsku súťažia pretekári oblečení v škótskych kiltoch. Na Slovensku boli telá veľkých mužov odeté do stredovekých kostýmov, špeciálne ušitých na túto udalosť. Medzinárodné preteky sa konali počas druhého ročníka „Dňa otvorených dverí 2013“ v náučno-historickej expozícií tradičných remesiel a liehovarníctva v Nestville Parku, kde bol okrem súťaží bohatý celodenný program pre deti aj pre dospelých.

Do súťaže o najsilnejšie amatéra sa mohli prihlásiť aj návštevníci Dňa otvorených dverí v Hniezdnom. Najsilnejším bol 32 ročný Peter Rekeneý z Popradu, prezývaný „Bručoun“. Vyhral všetkých 6 disciplín upravených pre amatérov.

Zaujímavosti:
– Počas dňa zdvihli siláci celkove až 42 tony.
– Len dvaja z 18 súťažiacich vážili menej ako 100 kg.
– Najúspešnejším súťažiacim bol Peter Puzsér, majster sveta v tlaku na lavičke, držiteľ svetového rekordu v nosení balvanov, najsilnejší muž Slovenska 2012.
– Všetci súťažiaci boli oblečení v stredovekých kostýmoch.
-Organizátori vytvorili preteky v štýle stredovekého turnaja v aréne.

Zoznam disciplín:
1. kotúľanie sudov – 2x tlačenie 200 l (100 kg) suda na 20 m,
2. chôdza s bremenom – nosenie kamenného závažia – dva balvany asi 220 kg,
3. zdvíhanie bremena – zdvíhanie dvoch betónových gúľ 100 kg,
4. tona pšenice – jedno družstvo prenesenie tonu pšenice v 50-kilogramových vreciach,
5. hod záťaže do výšky – hod 6 kusov desaťkilových vriec so pšenicou od 3- do 5-metrovej výšky,
6. zdvíhanie sudov na kladkostroji – zdvíhanie dvoch sudov na kladke s celkovou hmotnosťou 560

Výsledková listina (hodnotené boli len družstvá)

1. miesto: Poľsko /34 bodov
2. miesto: Maďarsko /26 bodov
3. miesto: Slovensko 2 /24 bodov
4. miesto: Slovensko 1 /17bodov
5. miesto: Srbsko /13 bodov
6. miesto: Slovensko 3 /13 bodov

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Splavovanie je v Trnavskom kraji zážitkov čoraz populárnejšie, sezónu zaháji štvorica výletov S Vesnou na vodu Jubilejný 20. ročník súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2023

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.