Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. februára 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Novým CEO spoločnosti Sanofi sa stáva Olivier Brandicourt

BRATISLAVA 27. februára – Predstavenstvo spoločnosti Sanofi jednomyseľne menovalo Oliviera Brandicourta do funkcie hlavného výkonného riaditeľa (Chief Executive Officer).

Olivier Brandicourt má 28-ročné globálne skúsenosti vo farmaceutickom odvetví. Naposledy pôsobil ako predseda predstavenstva spoločnosti Bayer HealthCare AG a člen výkonnej rady spoločnosti Bayer AG. Olivier Brandicourt ďalej zastával veľa rôznych funkcií s rastúcou zodpovednosťou v rámci hlavných svetových farmaceutických skupín, ako sú Parke-Davis/Warner-Lambert a Pfizer. V rokoch 2010 – 2013 pôsobil ako člen tímu globálneho výkonného vedenia spoločnosti Pfizer.

Olivier Brandicourt, ktorý je pôvodným vzdelaním lekár, pôsobil počas svojej kariéry na niekoľkých vedúcich pozíciách v Európe, Kanade a Spojených štátoch. Ako vedúci pracovník rôznych kľúčových divízií v oblasti zdravotnej starostlivosti má široké odborné znalosti a skúsenosti z farmaceutického odvetvia a riadil uvádzanie mnohých nových liekov a realizáciu mnohých strategických akvizícií a integrácií.

Serge Weinberg ako predseda predstavenstva Sanofi uviedol: „Spoločnosť Sanofi urobila prísny výberový proces s cieľom vybrať správnu osobu, ktorá povedie firmu Sanofi vpred v tejto pre našu spoločnosť veľmi dôležitej dobe. Som veľmi rád, že budúcim hlavným výkonným riaditeľom spoločnosti Sanofi bude práve Olivier Brandicourt. Bohaté skúsenosti Oliviera Brandicourta v kombinácii s jeho medzinárodným profilom, hlbokými znalosťami trhu USA a rozvíjajúcich sa trhov v oblasti zdravotnej starostlivosti a jeho schopností zjednocovať rôzne tímy prinesú novú dynamiku do stratégie diverzifikácie a inovácií v spoločnosti Sanofi.“

Olivier Brandicourt sa po dohode s bývalým zamestnávateľom ujme novej funkcie dňa 2. apríla 2015.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Summit EÚ: Jedinečná príležitosť rozhodnúť o budúcom smerovaní Európskej únie Martin Zaťovič sa bude opätovne uchádzať o post starostu Dúbravky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.