Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový prezident Asociácie dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok

BRATISLAVA 19. apríla – Asociácia dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok má nového prezidenta. Stal sa ním doterajší člen prezídia asociácie PharmDr. Koloman Gachall. ADL pôsobí na Slovensku už 24. rok a je tak najdlhšie pôsobiacou a jedinou asociáciou na Slovensku, ktorá zjednocuje komplexný liekový reťazec, od farmaceutických spoločností zaoberajúcich sa originálnymi i generickými liekmi, až po distribučné spoločnosti a majiteľov lekární.

Nový prezident chce pri vedení ADL čerpať zo svojich dlhoročných skúseností v oblasti zdravotníctva. „ADL je organizácia, ktorej sa darí vytvárať a následne i chrániť prienik záujmov našich členov. Napriek faktu, že v uplynulých rokoch vznikli iné asociácie so špecifickým zameraním, výnimočnosť ADL dlhodobo spočíva práve v rozmanitosti jej členov. To nám umožňuje veľmi flexibilne reagovať na situáciu na zdravotníckom trhu v celej jeho šírke. Mojím cieľom je vytvárať platformu, ktorá umožní, aby sme naďalej boli vnímaný ako stabilný a objektívny partner, poskytujúci kvalifikované názory, odrážajúce znalosť lokálneho prostredia a jeho možností“ hovorí nový prezident ADL. Ako ďalej dodáva, cieľom je nielen udržať, ale v rámci možnosti rozšíriť členskú základňu a udržiavať korektné vzťahy s inými zdravotníckymi organizáciami, ako i so zástupcami štátu a príslušných kontrolných orgánov. „ADL je známa svojou kontinuitou v rámci činnosti, preto chcem nadviazať i na kroky mojich predchodcov a naďalej budem podporovať a zasadzovať sa za to, aby ADL bola korektným a profesionálnym iniciátorom i posudzovateľom legislatívnych návrhov a tiež chcem pokračovať v odbornej vzdelávacej činnosti, ktorú rozvíjame tak pre členov asociácie, ako i spoločnosti mimo nej“ uzatvára Koloman Gachall, prezident ADL.

ADL
Asociácia dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok (ďalej len „ADL“) je záujmovým združením právnických osôb. Asociácia vznikla v roku 1992 z iniciatívy distribučných spoločností s cieľom riešiť druhotnú insolventnosť spoločností, ktorá komplikovala vzájomné vzťahy dodávateľov i výrobcov liekov. Podarilo sa tak odvrátiť kolaps distribučného reťazca. Od roku 1995 sú v ADL združení aj výrobcovia liekov a majitelia lekární. Medzi hlavné činnosti asociácie patrí iniciácia a aktívna participácia na zmenách legislatívneho procesu v oblasti liekovej politiky, podpora a organizácia vzdelávacích aktivít pre svojich členov, odbornú a pacientsku verejnosť v oblasti liekovej politiky.
ADL je členom a aktívne participuje v organizáciách GIRP (medzinárodná organizácia distribútorov liekov) a ZCHFP (Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu), ktorý je členom Tripartity a povinným pripomienkujúcim subjektom čo sa týka legislatívy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Kto sú najpredávanejší slovenskí autori za rok 2023? Spoločnosť TAURIS sa stala dvojnásobnou držiteľkou prestížneho ocenenia Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.