Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový predseda predstavenstva v spoločnosti Eustream

BRATISLAVA 29. júna – Jean-Luc Rupp sa 1. Júla 2012 stane predsedom predstavenstva spoločnosti Eustream. V súlade s princípom pravidelnej rotácie na pozícii predsedu vystrieda na jeden rok na najvyššom poste v spoločnosti Gunnara Löwensena. V dozornej rade nahradí Thierry Kalfon súčasného podpredsedu Christiana Janzena.

Personálne zmeny boli schválené valným zhromaždením 1. júna 2012.

“V plynárenstve pracujem viac ako tridsať rokov – v oblasti skladovania plynu, LNG, distribúcie a tiež v prepravnom biznise. Eustream čelí v súčasnosti veľkým výzvam a ja si vážim túto príležitosť, že môžem prispieť svojimi skúsenosťami a znalosťami k finalizácii strategických projektov a modernizácie.”, povedal novozvolený predseda predstavenstva spoločnosti Eustream, Jean-Luc Rupp.

Eustream podporuje pripájanie prepravnej siete k novým trasám. Najväčší progres zaznamenala spoločnosť v posledných mesiacoch, keď Eustream a jeho maďarský partner Magyar Gáz Tranzit podpísali dohodu o spoločnom postupe (Joint Development Agreement). Obe strany sa zaviazali, že projekt slovensko-maďarského pripojenia dovedú do úspešného konca a dohodli sa, že nové prepojenie by malo začať prevádzku 1. januára 2015.

“Popri slovensko-maďarskom prepojení pracujeme priebežne aj na iných projektoch. Ak hovoríme napríklad o poľsko-slovenskom prepojení, tak verím, že prebiehajúca štúdia uskutočniteľnosti potvrdí strategický význam Slovenska ako súčasti severojužného plynovodného koridoru. Budeme pokračovať aj v reinžinieringu existujúceho prepravného systému a v implementácii opatrení tretieho energetického balíčka.”, povedal súčasný predseda predstavenstva Gunnar Löwensen.

Obaja členovia predstavenstva sa zhodnotili, že napriek ekonomickej a finančnej kríze sa Eustreamu stále darí dosahovať stabilné hospodárske výsledky.

Predstavenstvo spoločnosti Eustream k 1. júlu 2012
Jean-Luc Rupp predseda
Branislav Bajza podpredseda
Gunnar Löwensen člen

Dozorná rada spoločnosti Eustream k 1. júlu 2012
Andrej Senaj predseda
Thierry Kalfon podpredseda
Anton Kupšo člen
Andrej Lendvay člen
Viktor Mihalik člen

Jean-Luc Rupp sa narodil 14. januára 1957 v meste Thionville vo Francúzsku. Po ukončení inžinierskeho štúdia v odbore elektrotechnika a strojárstvo na Vysokej škole v Nancy nastúpil do Gaz de France (v súčasnosti GDF Suez). Do roku 1995 zastával rôzne pozície v rámci inžinieringu a prevádzky prepravy plynu, skladovania, LNG a distribúcie. Následne sa stal projektovým riaditeľom medzinárodnej divízie Gaz de France. Do Eustreamu prichádza zo spoločnosti NAFTA, a. s., kde od roku 2009 striedavo pôsobil ako predseda a podpredseda predstavenstva.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Divadelný festival Vlnoplocha opäť rozvíri hladinu tvorivosti v Banskej Štiavnici 10 rokov Connected Biking s Bosch eBike Systems

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.