Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. apríla 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Bosch a Siemens domáce spotrebiče

BRATISLAVA 8. apríla – Do funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Bosch a Siemens domáce spotrebiče (BSH domácí spotřebiče, s. r. o.) nastúpi s účinnosťou od 1. apríla 2014 Per Funch. Nahradí tak doterajšieho generálneho riaditeľa spoločnosti Norberta Furina, ktorý z funkcie odchádza koncom marca.

Norbert Furin stál v čele spoločnosti BSH domáce spotrebiče, s. r. o., od jej založenia v roku 1997. Počas jeho pôsobenia si spoločnosť so svojimi značkami domácich spotrebičov Bosch, Siemens a Gaggenau vybudovala veľmi dobrú pozíciu na trhu a jej hospodárske výsledky sa kontinuálne navyšovali. Norbert Furin odchádza z postu generálneho riaditeľa spoločnosti na konci marca a zároveň končí aj vo funkcii prezidenta českej pobočky Združenia európskych výrobcov domácich spotrebičov CECED CZ. Naďalej však zostáva členom predstavenstva spoločnosti Elektrowin, a. s., na ktorej vzniku sa v roku 2005 podieľal.

Per Funch nahradí Norberta Furina vo funkcii generálného riaditeľa spoločnosti BSH domácí spotřebiče, s. r. o., od apríla 2014. Per Funch pochádza z Dánska a v spoločnosti BSH pôsobí už od roku 1998. Z dánskej pobočky spoločnosti sa v roku 2004 premiestnil do Švédska a od roku 2009 pracoval v centrále spoločnosti BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH v Nemecku. Per Funch má 20-ročné manažérske skúsenosti a vysokú kvalifikáciu v medzinárodnom obchode a strategickom a operatívnom biznise.

Per Funch (1966) vyštudoval marketing a financie na Křge Business College v Dánsku. Okrem rodnej dánčiny hovorí po nemecky, anglicky, švédsky a nórsky. Je ženatý a má dve deti. Vo svojom voľnom čase sa venuje rodine, jazde na bicykli, vareniu i cestovaniu.

BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH
BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH je medzinárodná korporácia s ročným obratom vo výške 10 miliard EUR. Vznikla v roku 1967 spojením značiek Robert Bosch GmbH (Stuttgart) a Siemens AG (Mníchov). Dnes prevádzkuje 40 tovární v 13 krajinách v Európe, USA, Ázii a v Latinskej Amerike. Spoločne s globálnou predajnou a servisnou sieťou zahŕňa približne 70 dcérskych spoločností v 50 krajinách sveta a zamestnáva dovedna vyše 50 000 pracovníkov. Do Slovenskej republiky vstúpila v novembri 2001 ako BSH domácí spotřebiče s. r. o – organizačná zložka Bratislava.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym Vilabyty – najvýhodnejší developerský projekt, ktorý aktuálne nemá konkurenciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.