Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové sídlo generálneho riaditeľstva VšZP

BRATISLAVA 13. februára – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. plánuje mať nové sídlo generálneho riaditeľstva v budove Panon Office na Panónskej ceste v Bratislave. Z 10 predložených ponúk na základe verejnej výzvy na prenájom nehnuteľnosti najviac vyhovuje požadovaným kritériám. Odhadovaná ročná úspora, ktorú premiestnenie generálneho riaditeľstva VšZP do nových priestorov prinesie, je len na prevádzkových nákladoch a mzdových prostriedkoch 511 564 . Očakávaný príjem z predaja uvoľnených budov predstavuje na základe aktuálneho znaleckého posudku ďalších 3 150 000 .

Strategické rozhodnutie týkajúce sa zmeny sídla spoločnosti je logickým vyústením krokov realizovaných v posledných dvoch rokoch v súvislosti so zefektívňovaním riadenia, organizácie práce a jednotlivých pracovných procesov. Jedným z nich je aj spracovávanie účtovných dokladov od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v 4 centrách spracovania faktúr namiesto pôvodných 8. Nové centrá v Banskej Bystrici, Žiline a v Košiciach už fungujú, dobudovanie centra v Bratislave je viazané práve na doriešenie priestorov.

Prijaté rozhodnutie umožní VšZP ukončiť doterajšie dlhodobé prenájmy dvoch budov (na Račianskej ulici a ul. Ružová dolina) a prenajať si jednu budovu s predpokladanými nižšími nákladmi. Budovy vo vlastníctve VšZP budú pritom aj naďalej využívané pre potreby Krajskej pobočky Bratislava a Centra spracovania faktúr. Zamestnanci generálneho riaditeľstva, ktorí boli doteraz rozdelení v dvoch od seba vzdialených budovách v rôznych častiach Bratislavy, budú sídliť v jednej prenajatej budove.

Je len samozrejmé, že táto zmena sa pozitívne odrazí nielen vo vyššej kvalite práce a poskytovaných služieb, ale prinesie aj ročnú úsporu nákladov VšZP vo výške 511 564 . Ďalší príjem vo výške 3 150 000  môže na základe aktuálneho znaleckého posudku poisťovňa získať predajom uvoľnených budov. Ušetrené a získané finančné prostriedky VšZP použije na financovanie zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov.

Do nového sídla spoločnosti by sa generálne riaditeľstvo malo presťahovať v septembri 2015, po tom, čo bude budova plne prispôsobená požiadavkám definovaných VšZP.

Presídlenie do budovy Panon Office na Panónskej ceste v Bratislave odsúhlasilo predstavenstvo VšZP a rozhodnutie následne prerokovala Dozorná rada. Vedenie VšZP 11.februára 2015 o zmene sídla iniciatívne informovalo aj poslancov Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Pred podpisom zmluvy o nájme budovy považovalo za dôležité otvorene a transparentne informovať poslancov i verejnosť o výbere nového sídla a všetkých skutočnostiach súvisiacich s jeho nájmom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Exkluzívna novinka v segmente online zábavy GLAMI Trendy: Horúce módne kúsky letnej sezóny 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.