Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2017 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové mikro dátové centrá Schneider Electric zjednodušia firmám využitie internetu vecí

BRATISLAVA 8. novembra 2017 – Spoločnosť Schneider Electric, ktorá sa špecializuje na manažment energií a automatizáciu, uviedla na európsky trh nový rad produktov Micro Data Centre (DC) Xpress, ktoré urýchľujú a zjednodušujú budovanie takzvaných mikro dátových centier u obchodných reťazcov, výrobných závodov, bánk alebo vo vzdialenejších lokalitách na okraji podnikových sietí.

Mikro dátové centrá sú sebestačné a bezpečné výpočtové prostredia, ktoré obsahujú všetko potrebné pre inštaláciu a prevádzku aplikácií. Zákazník dostáva v jednom balení plne funkčný systém dátového centra vrátane komponentov pre napájanie, chladenie, bezpečnosť a softvéru pre správu a údržbu.

Produkty Micro DC Xpress sú ideálne pre využitie v internete vecí na okraji sietí, kde záleží na rýchlosti nasadenia, spoľahlivosti a bezpečnosti. „Žijeme v digitálne prepojenom svete, v ktorom majú firmy aj spotrebitelia nízky prah tolerancie voči výpadku služieb. Optimalizácia IT systémov pomocou takzvaného edge computingu, pri ktorom sa dáta spracúvajú na okraji podnikovej siete, čiže v blízkosti ich zdroja, rieši problémy s prenosom veľkých objemov dát a tým umožňuje zabezpečiť spoľahlivú konektivitu,“vysvetľuje Jan Bohuš, ITD obchodný manager Schneider Electric.

Nové produkty Micro DC Xpress si zákazníci môžu predinštalovať, sprevádzkovať a otestovať sami, prípadne s pomocou partnera alebo integrátora ešte pred expedovaním do vzdialených lokalít a tým skrátiť čas nasadenia a eliminovať riziká. Mikro dátové centrá Schneider Electric sú dostupné vo verziách 24U, 42U a dajú sa konfigurovať na mieru. Pripravený plug-and-play systém môže byť dodaný v priebehu dvoch až troch týždňov, čo značne zmenšuje náklady a náročnosť nasadenia v porovnaní s obdobnými systémami.

Micro DC Xpress sa dajú manažovať na diaľku, pričom môžu byť integrované s existujúcimi podnikovými systémami pre monitorovanie IT infraštruktúry alebo s platformami poskytovateľov zdieľaných služieb. Systémy sú tiež fyzicky chránené, čo znemožňuje neautorizovaný prístup a zaručuje bezpečnosť prostredia.

O SCHNEIDER ELECTRICSchneider Electric vedie digitálnu transformáciu v manažmente energií a v automatizácii domácností, budov, dátových centier, infraštruktúry a priemyslu. Pôsobí vo viac ako 100 krajinách sveta. Spoločnosť je globálnym lídrom v stredno- a nízkonapäťových riešeniach, ako aj v oblasti bezpečnosti a automatizácie. Vytvárame integrované riešenia kombinujúce energie, automatizáciu a softvér.

Náš globálny ekosystém spája širokú skupinu partnerov, integrátorov a developerov s cieľom dosiahnuť kontrolu a riadenie efektivity v reálnom čase. Veríme, že tí správni ľudia a partneri pomáhajú našej spoločnosti napĺňať záväzok k inováciám, diverzite a udržateľnosti a zároveň napĺňajú víziu „Life Is On“ v každej situácií.
www.schneider-electric.com

K téme

Paradajs Photo Fest – Banská Štiavnica vstupuje na scénu medzinárodných fotografických festivalov Nadácia Henkel Slovensko venuje v šiestom ročníku výzvy na podporu seniorov 65 000 eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.