Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové ceny za dodávku plynu pre domácnosti od 1. januára 2015

BRATISLAVA 28. novembra – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) oznamuje, že od 1. januára 2015 upraví ceny za dodávku zemného plynu pre domácnosti na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Regulované ceny za dodávku plynu pre domácnosti sa znížia v priemere o 1,14 %.

V zmysle cenového rozhodnutia ÚRSO, ktorým určil ceny za dodávku plynu pre domácnosti sa s účinnosťou od 1. januára 2015 znížia náklady domácností za dodávku zemného plynu v kategórii D1 pri spotrebe 100 m3 približne o 0,64 eur ročne, v kategórii D2 pri spotrebe 1000 m3 o 6,39 eur ročne a v kategórii D3 pri spotrebe 3000 m3 o 19,17 eur ročne (zníženie nákladov je uvedené vrátane DPH).

Mesačné preddavky sa pre zákazníkov SPP od 1. januára 2015 automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia, čiže pri ročnej fakturácii.

V súvislosti so zmenou cien za dodávku plynu pre domácnosti od 1. januára 2015 spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., stanoví pre všetky tarify u zákazníkov SPP odpočet spotreby formou typového diagramu dodávky (t.j. odhadom), nie prostredníctvom fyzického odpočtu. Zákazníci SPP majú na účely tohto mimoriadneho odpočtu tiež možnosť nahlásiť stav plynomeru od 2. do 15. januára 2015 aj prostredníctvom Zákazníckej linky SPP na čísle 0850 111 363, prípadne prostredníctvom elektronickej pošty na adrese: zakaznickalinka@spp.sk.

Regulované ceny za dodávku plynu pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania sú oddnes zverejnené aj na webovej stránke SPP www.spp.sk (v časti Domácnosti – plyn). Informácie o cenách za dodávku plynu pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania poskytne SPP svojim zákazníkom aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363 v pracovných dňoch od 7.00 h do 20.00 h alebo v ktoromkoľvek z 19 Zákazníckych centier SPP na celom Slovensku. Prístup k informáciám o svojej spotrebe, možnosť objednať si ďalšie služby alebo zaplatiť faktúru elektronicky môžu zákazníci SPP prostredníctvom portálu Moje SPP (www.moje.spp.sk). Prostredníctvom špeciálnej internetovej stránky www.sppporadimevam.sk poskytuje SPP svojim zákazníkom poradenstvo v oblasti efektívneho využívania energií a úspory nákladov.

SPP po vydaní rozhodnutí ÚRSO zverejní aj nový cenník dodávky elektriny, kde bude zachovaná výhodnosť ponuky elektriny pre nových aj existujúcich zákazníkov. To platí aj pre náš najvýhodnejší produkt Online zľava, ktorý odmeňuje zákazníkov 10-percentným znížením ceny dodávky elektriny. Stačí, ak si plyn i elektrinu objednajú cez internet a účty budú platiť bezhotovostne. Naša ponuka za posledné obdobie v celoslovenskom meradle pritiahla najviac zákazníkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Exkluzívna novinka v segmente online zábavy GLAMI Trendy: Horúce módne kúsky letnej sezóny 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.