Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Novartis spolu so Slovenskou nadáciou Silvie Gašparovičovej podporili základnú školu pre nevidiacich a slabozrakých

BRATISLAVA 19. apríla – Slovenská nadácia Silvie Gašparovičovej – Vzdelanie a zdravie pre všetkých a farmaceutická spoločnosť Novartis Slovakia podporili darom deti zo Spojenej školy internátnej (pre slabozrakých a nevidiacich) na Svrčej ulici v Bratislave. Dve prenosné vreckové čítacie lupy v hodnote 1 640 € dnes odovzdali riaditeľovi školy manželka prezidenta Slovenskej republiky pani Silvia Gašparovičová a riaditeľ spoločnosti Novartis Slovakia pán Zsolt Kajtor. Zamestnanci spoločnosti zároveň počas dňa pomáhali s renováciou dverí do tried základnej školy. Touto aktivitou otvorili už 17. ročník svojho tradičného Community Partnership Day, teda Dňa ľudskej spolupatričnosti.

„Som šťastný, že sme mohli spolu s nadáciou pani Gašparovičovej podporiť tých najmenších, ktorí našu pomoc najviac potrebujú. Tento rok je pre nás výnimočný, keďže zamestnanci zo všetkých našich divízii spojili sily, aby sme mohli v rámci nášho medzinárodného Dňa ľudskej spolupatričnosti pomáhať na viacerých miestach. Okrem tejto základnej školy pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave budeme tento rok pomáhať najmä pacientom s onkologickým ochorením, ale aj obyvateľom domovov sociálnych služieb či liečební. Náš Community Partnership Day však nie je len o fyzickej či finančnej podpore, ale aj o nadviazaní osobného, ľudského kontaktu,“ uviedol Zsolt Kajtor, generálny riaditeľ Novartis Slovakia.

Zamestnanci Novartis Slovakia dnes pomohli deťom na Spojenej škole internátnej pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave zveľadiť priestory školy a premaľovať dvere na jednotlivých triedach. Nebol to však jediný dôvod pre detskú radosť. V spolupráci so Slovenskou nadáciou Silvie Gašparovičovej – Vzdelanie a zdravie pre všetkých, poskytla farmaceutická spoločnosť finančné prostriedky na nákup špeciálnych prenosných lúp. Tento dar dnes prijal riaditeľ základnej školy pán Jozef Šimko z rúk prvej dámy SR pani Silvie Gašparovičovej a generálneho riaditeľa Novartis Slovakia pána Zsolta Kajtora.

Community Partnership Day, teda Deň ľudskej spolupatričnosti organizuje spoločnosť Novartis na celom svete v apríli. Tento rok však päťdesiat zamestnancov spoločnosti Novartis Slovakia, ako aj jej divízii Sandoz a Alcon, spojilo svoje sily, aby dobrovoľne pomohlo na štyroch miestach, a to nielen v jeden deň.

25. apríla budú v Liečebni sv. Františka v bratislavskom Prievoze vykonávať jarné upratovanie záhrady, umývať okná a lakovať lavičky, ktoré spoločnosť zakúpila minulý rok. V rovnaký deň budú zamestnanci pomáhať v centrách pomoci združenia Liga proti rakovine v Bratislave, Martine a v Košiciach. Ďalší zamestnanci sa 26. apríla zapoja do organizácie rehabilitačného pobytu pre mentálne postihnutých ľudí z Domova sociálnych služieb profesora Karola Matulaya v Bratislave. V rámci dlhoročnej spolupráce s divíziou Sandoz budú pre obyvateľov domova sociálnych služieb pripravené aktivity v bratislavskej ZOO, vrátane programu formou pracovnej terapie – ergoterapie.

V rámci Community Partnership Day poskytujú dobrovoľníci zo spoločnosti Novartis na celom svete konkrétnu pomoc vždy v apríli, a to v oblasti zdravotníctva, sociálnej práce a životného prostredia, s prihliadnutím na špecifiká konkrétnej krajiny. Túto aktivitu organizuje spoločnosť vo všetkých krajinách, kde Novartis a jeho dcérske spoločnosti pôsobia, a to v ten istý deň pri príležitosti vzniku spoločnosti Novartis. „Community Partnership Day chápeme ako prejav spolupatričnosti nás ako zamestnancov k spoločnosti Novartis, ale najmä spolupatričnosti k spoločnosti, v ktorej žijeme a pracujeme,“ povedal Zsolt Kajtor.

Zamestnanci Novartis Slovakia pomáhali minulý rok upravovať, renovovať a skrášľovať priestory seniorských centier a domovov v Bratislave a Stupave v rámci podpory Roku aktívneho starnutia.

Informácie o spoločnosti Novartis Slovakia
Spoločnosť Novartis Slovakia je lídrom v oblasti vývoja a uvádzania inovatívnych originálnych liekov a dostupných kvalitných generických liekov. Pod názvom Novartis Slovakia pôsobí spoločnosti na Slovensku od roku 1996. Lieky z jej portfólia však pomáhajú pacientom na Slovensku už viac ako 40 rokov, a to prostredníctvom spoločností Sandoz a Alcon. Novartis Slovakia vyvíja a dodáva lieky z oblasti všeobecnej medicíny a onkológie, starostlivosti o zrak (Alcon), voľnopredajných liekov, vakcín a diagnostiky, ako aj kvalitné generiká (Sandoz). Spoločnosť sa okrem vývoja inovatívnych originálnych liekov, predaja dostupných kvalitných generických liekov a informovania lekárov a lekárnikov o nových diagnostických a liečebných postupoch, venuje aj podpore pacientskych organizácií a hľadaniu riešení globálnych výziev v oblasti zdravotníctva, napr. prostredníctvom Novartis Malaria Initiative.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Spoločnosť Unilabs má nové predstavenstvo Nečakaný „útok“, ktorý nám môže zobrať život

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.