Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nevesta2.png
Foto: Bux.sk
14. júna 2023 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Nevesta si berie ženícha…pre peniaze, či z lásky?

14.6.2023 – „Klameš, ty – ty falošník,“ prerušila ho Katherine prudko. Keby bola schopná premýšľať, potvrdila by jeho hlúpu rozprávku a možno, možno by upokojila situáciu, ktorá sa rýchlo rozvíjala do katastrofy. Niečo v tom, ako bľabotal, ako keby nebola ničím, ako keby bola úplne bezvýznamná, však spôsobilo, že oči jej zastrela karmínová hmla pomstychtivej zúrivosti. Kam sa podeli všetky tie čarovne romantické slová vášne?

Najradšej píše o neodolateľných mužoch a nezávislých, duchaplných hrdinkách. Presne tak je to aj v jej tretej knihe v slovenčine. Po príbehoch Nevestin bozk a Pán a jeho nevesta je tu novinka Nevesta si berie ženícha od Lisy Berne.

Katherine Brooková síce zdedí rozprávkové bohatstvo, ale nemá vhodné spoločenské postavenie. A to je niečo, s čím sa jej rodičia odmietajú zmieriť. V ich honbe za titulom je Katherine len bezvýznamný pešiak. Má jedinú úlohu, povedať áno tomu správnemu ženíchovi a splniť si povinnosť. Vtom však do jej života vtrhne šarmantný a príťažlivý kapitán Hugo Penhallow a Katherine zacíti príležitosť vymaniť sa tlaku rodičov.

Priezvisko Penhallow patrí k tým najváženejším v kraji. Ani dobrá povesť však nezachráni rodinu pred krachom, a tak je Hugo nútený zvážiť nečakaný návrh. Katherine mu ponúka svoje peniaze výmenou za jeho meno. No viac ako o manželstvo v pravom zmysle slova pôjde o obchodnú dohodu. A prečo nie? Hugo nebol nikdy zamilovaný, ani to neplánuje. Láska si však nájde cestu a prekvapí oboch, keď to budú najmenej čakať.

Ľudia by povedali, že kapitán Hugo Penhallow má problémy.
Nemal takmer nijaké peniaze a nemohol očakávať žiaden príjem; jeho jediným majetkom bol starý dom. Okrem toho mal veľkú rodinu, ktorú musel živiť: ovdovenú matku, mladšiu sestru a troch mladších bratov. Posledných osem rokov strávil v armáde, ale toto zamestnanie už ďalej nemohol vykonávať, lebo nedávno odpredal svoju dôstojnícku hodnosť.
A teraz spoznal tú mladú ženu. Katherine….

Lisa Berne prvú historickú romancu prečítala ako štrnásťročná a odvtedy tento svet neodolateľných hrdinov a nezávislých, duchaplných hrdiniek neopustila. Jej veľkými vzormi, ktoré ju priviedli k písaniu, sú spisovateľky Georgette Heyer a Jane Austen. Sama sa stala bestsellerovou autorkou a jej knihy sú známe po celom svete. Keď Lisa práve nepíše, rada pečie svoje preslávené čokoládové sušienky, navštevuje múzeá akéhokoľvek druhu a trávi čas s rodinou.
Nevesta si berie ženícha je po románoch Nevestin bozk (IKAR 2022) a Pán a jeho nevesta (IKAR 2022) tretí diel knižnej série Penhallowci.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Koľko ste ochotný obetovať pre naozajstnú pravú lásku? Tetovač z Auschwitzu v novom vydaní, aj s filmovým spracovaním

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.