Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nemecký veľvyslanec navštívil Logistické centrum Lidl v Nemšovej

BRATISLAVA 17. marca – Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Dr. Thomas Götz navštívil Logistické centrum spoločnosti Lidl v Nemšovej. So záujmom si prezrel komplex, pričom sa živo zaujímal o históriu, procesy, technické otázky či pracovné podmienky zamestnancov. Nemecký veľvyslanec sa oboznámil s desaťročným pôsobením spoločnosti Lidl na Slovensku a ochutnal aj produkty zo sortimentu tohto reťazca.

„Je všeobecne známe, že Nemecko je najvýznamnejší obchodný partner Slovenska a zároveň jeden z najväčších zahraničných investorov. Z tohto dôvodu sa ako nemecký veľvyslanec osobne zaujímam o nemecké spoločnosti, ktoré na Slovensku pôsobia,“ vyhlásil Dr. Thomas Götz a pokračoval: „Teším sa, že som mal možnosť navštíviť Logistické centrum Lidl v Nemšovej, ktoré na mňa zapôsobilo. Ideálne sa tu spájajú nemecké investície a veľmi dobrý slovenský manažment s kvalifikovanými zamestnancami.“.

VIDEO: Návšteva nemeckého veľvyslanca v logistickom centre Lidl Nemšová
https://www.youtube.com/watch?v=ivFDE1s6Wmw

Počas prvého desaťročia pôsobenia na Slovensku preinvestoval Lidl viac ako 460 miliónov eur, pričom v horizonte ďalších troch až piatich rokov očakáva investície na úrovni ďalších 200 miliónov eur. V pondelok 9. marca predstavitelia reťazca spoločne s predsedom Vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom slávnostne poklepali základný kameň budúceho tretieho logistického centra Lidl na Slovensku, ktoré sa bude nachádzať v Seredi. V 123 predajniach, dvoch logistických centrách (Nemšová, Prešov) a v bratislavskej centrále v súčasnosti pracuje viac ako 3600 zamestnancov.

„Lidl na Slovensku investoval rozsiahle zdroje. Osobne považujem za veľmi dobré, že táto spoločnosť z vlastnej iniciatívy vzdeláva svojich zamestnancov,“ uviedol veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko počas návštevy v nemšovskom logistickom centre. „Presvedčil som sa, že v Lidli sa kladie osobitý dôraz na čerstvosť produktov. Chcel by som sa srdečne poďakovať za možnosť spoznať toto logistické centrum a teším sa na ďalšie budúce stretnutia,“ uzavrel Dr. Thomas Götz.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Summit EÚ: Jedinečná príležitosť rozhodnúť o budúcom smerovaní Európskej únie Nemecký LANXESS má v portfóliu vysokovýkonné, špeciálne plasty pre oblasť elektromobility

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.