Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nechce stratiť kontrolu nad svojím životom!

BRATISLAVA 24. septembra – Rozdvojenie je šiesty román Alice Bartkovej, ktorá zaujala moderným a úsporným štýlom, sarkastickým nadhľadom nad príbehom, ktorý rozvíja akoby v skratke. Konečná pointa býva často prekvapivá a nečakaná.
Tak je to aj v jej najnovšej knihe, v ktorej výborne vystihla ženu trpiacu schizofréniou, komplikovaný vzťah matky a dcéry a nevyspytateľného Maťa, z ktorého sa vykľuje Tinino druhé ja.

Rozdvojenie rozpráva príbeh tridsiatničky Tiny, ktorá by sa mohla považovať za šťastnú a pokojnú ženu. Osamostatnila sa, našla si slušne platenú prácu ekonómky a až na bezohľadného šéfa v robote ju nič netrápi.

No čosi nie je celkom v poriadku. Často nachádza veci tam, kde by to vôbec nečakala, alebo sa ocitne na istých miestach a nevie, ako sa tam dostala…

Jedného dňa počas silnej búrky, keď jej nárazy vetra rozbijú okno, uteká do pivnice po igelit, aby ho zakryla. No keď sa vráti, nájde byt vyhorený do tla. Polícia ju pri vyšetrovaní upozorní na skutočnosť, že niekto založil požiar úmyselne. Nevie si to vysvetliť, lebo byt horel, keď sa vrátila z pivnice, kde odbehla len na niekoľko minút…

Podozrieva svojho priateľa Maťa, s ktorým sa už chcela skôr rozísť, no akosi sa k tomu nevedela odhodlať. S Maťom sa spoznala už v detstve, bol jej vždy nablízku, no v poslednom čase začína byť neodbytný.

Počas rekonštrukcie bytu sa presťahuje k rodičom, aj tam si ju Maťo nájde a presviedča ju, aby prišla k nemu.

Tina sa rozhodne Maťa zbaviť, ale akosi to nedokáže…a on ju sleduje doslova na každom kroku. Tina sa musí rozhodnúť pre rázne a riskantné riešenie, aby nestratila kontrolu nad svojím životom. No odrazu sa zapletá do ďalších a ďalších problémov

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Záhrada víťazov. Majstrovský historický román Rhys Bowenovej Spravte si zásoby zdravia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.