Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

NASA testuje biopalivá

BRATISLAVA 6. mája (WBN/PR) – V stredu 7. mája 2014 štartuje v NASA dôležitý projekt. Americký úrad pre letectvo a vesmír NASA v spolupráci s nemeckým národným centrom German Aerospace Center a organizáciou National Research Council of Canada vykoná sériu spoločných letových skúšok, ktoré umožnia študovať atmosférické vplyvy emisií z prúdových motorov, spaľujúcich alternatívne palivá.

Ako ďalej informuje magazín Energy Weekly News, projekt s názvom ACCESS II na skúmanie účinkov biopaliva na kondenzačné stopy a emisie sa začne 7. mája v kalifornskom centre NASA Armstrong pre výskum letov. Prúdové štvormotorové lietadlo DC-8 použije počas letu palivo JP-8 s prímesou paliva z obnoviteľných zdrojov, ktoré vzniklo hydrogenáciou esterov a mastných kyselín rastlinného oleja z ľaničníka siateho (Camelina sativa). Už skoršie testy v minulom roku ukázali, že biopalivové zmesi môžu výrazne znížiť emisie sadzí, sulfátov a nespálených uhľovodíkov. NASA sa o výsledky testu podelí s medzinárodným tímom z 24 krajín.

„Vývoj v oblasti biopalív napreduje raketovým tempom. Sme presvedčení, že biopalivá z obnoviteľných zdrojov majú obrovskú budúcnosť v doprave a letectve, čo dokazuje aj výskumný projekt NASA,“ uviedol Robert Spišák, predseda slovenského Združenia pre výrobu a využitie biopalív.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odfoťte Záhorie a Kopanice a vyhrajte skvelé ceny Vychutnajte si skvelé letné čítanie. Dojímavý príbeh Domček na konci sveta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.