Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nápady študentov pre regióny sa menia na reálne projekty

BRATISLAVA 4. júna – „Môj projekt pre región“ – to je názov celoslovenskej finálovej súťaže študentov v programe Podnikanie v cestovnom ruchu, ktorá sa uskutoční 6. júna 2012 na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja v Banskej Bystrici, v čase 11.00 – 15.30 hod.

Cieľom súťaže je podporiť a rozvinúť u mladých ľudí schopnosti a zručnosti potrebné pre mapovanie a prezentovanie konkrétneho regiónu so zámerom prilákať do neho turistov a predstaviť vlastné zrealizované nápady pre rozvoj miestneho cestovného ruchu. Súťaž svojim obsahom a formou podporuje tiež rozvoj komunikačných zručností študentov, čo je mimoriadnym prínosom pre ich ďalšie štúdium a hlavne uplatnenie sa na trhu práce. Najdôležitejším momentom súťaže je to, že študenti nesúťažia len s nápadmi, ale s projektmi, ktoré museli v praxi zrealizovať. Študenti z roka na rok prichádzajú s novými nápadmi a návrhmi na podporu cestovného ruchu v regiónoch, ale hlavne s nápadmi, ktoré sú realizovateľné a prvé kroky pre ich využiteľnosť už aj uskutočnili.

Porota zložená z odborníkov v oblasti cestovného ruchu bude hodnotiť študentov a ich súťažné prezentácie v dvoch kategóriách: Kategória Môj projekt pre región, v ktorej sa bude hodnotiť originálnosť konkrétneho nápadu a produktu, hlavne dosiaľ nepoznaných zaujímavostí, ich využitie v prezentácii regiónu, a tiež samotná forma prezentácie. Druhou hodnotenou je Kategória Najlepší regionálny produkt CR, kde sa bude hodnotiť reálnosť a využiteľnosť produktu v regióne, využitie domácich zdrojov, komplexnosť produktu (prepojenie viacerých regionálnych subjektov CR), spolupráca s existujúcimi subjektmi CR, marketing a systém informácií o produkte.

O ORGANIZÁTOROVI
Junior Achievement Slovensko, n.o., je stabilná profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá 20 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnateľnosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2011/2012 je do programov a projektov JASR zapojených asi 17 000 študentov. Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Eviden predstavil portfólio riešení, ktoré umožnia využiť AI naplno Naozaj chlapi myslia len na sex? Ako vnímajú vzťah a nás, ženy?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.