Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. februára 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nákupné centrum CENTRAL zbiera medzinárodné ocenenia

BRATISLAVA 27. februára – Nákupné centrum CENTRAL, ktoré otvorili v októbri minulého roka na Trnavskom mýte, je najlepším projektom v oblasti retailu v strednej a východnej Európe. Bratislavské nákupné centrum si zo súťaže Europa Property Retail Real Estate odnieslo titul „Najlepší retail projekt“ a „Najlepší projekt roka“. Cenu udeľuje Europa Property, jeden z najrešpektovanejších online portálov venujúcich sa developmentu v regióne CEE.

V krátkom čase ide už o druhé prestížne ocenenie, ktorým CENTRAL oslovil aj medzinárodných odborníkov. Len v decembri minulého roka si CENTRAL odniesol titul „Najlepší development roka“ a „Najlepší development nákupného centra“ zo súťaže organizovanej časopisom Construction & Investment Journal.

„Veľmi sa tešíme z úspechu, ktorý CENTRAL zaznamenáva na odborných súťažiach. Je to náš jediný projekt na Slovensku a aj tieto ocenenia vnímame ako potvrdenie správnosti našej stratégie“, povedal Nicolas Simmich, manažér CENTRAL-u, ktorý zastupuje nemeckú spoločnosť ECE.

ECE má v nákupnom centre na starosti prenájom a správu a je európskym lídrom v tejto oblasti. Do jej portfólia patrí 184 nákupných centier v celej Európe.

Investorom CENTRAL-u je Immocap Group, jedna najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku.

O projekte CENTRAL
Multifunkčný komplex v blízkosti Trnavského mýta pozostáva zo 4-podlažného nákupného centra s prenajímateľnou plochou 36 000 m2 a 150 obchodmi a z kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu s celkovou prenajímateľnou plochou 20 000 m2. Súčasťou projektu je aj 4-hviezdičkový hotel patriaci do nemeckej siete Lindner Hotels & Resorts s kapacitou 220 izieb a s kongresovým centrom. Projekt CENTRAL dopĺňa relaxačno-športové centrum s fitnes a spa zónou na ploche 2000 m2, ktorej súčasťou je 25-metrový plavecký bazén prístupný širokej verejnosti. Ďalším unikátnym prvkom projektu je zelený park pre verejnosť rozprestierajúci sa na ploche 6 000 m2 na streche nákupného centra.

O spoločnosti ECE
ECE je najväčším prenajímateľom, správcom a vlastníkom nákupných centier v Európe, s viac ako 45 – ročnou skúsenosťou na trhu. V súčasnosti riadi 184 nákupných centier v Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Česku, Rakúsku, Grécku, Turecku, Bulharsku, Rusku, Litve, Rumunsku, Španielsku, Švajčiarsku či v Katare. Ďalších približne 29 projektov je v štádiu prípravy. ECE zamestnáva viac ako 3 000 špecialistov. Aktuálny obrat spravovaných nákupných centier predstavuje 23,5 mld. eur. V rámci svojej siete prevádzkuje ECE v blízkom okolí nákupné centrá v Maďarsku – Árkád Győr, Árkád Budapešť, v Poľsku – Galeria Krakowska, v Českej republike – Galerie Vaňkovka Brno, Olympia Brno, Arkády Pankrác Praha, v Rakúsku – Bahnhofcity West Viedeň a pracujú na projekte Bahnhofcity Hauptbahnhof Viedeň.

O spoločnosti Immocap Group
Immocap Group, a.s. je jednou z najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku s viac ako 15-ročnou históriou. Jednou z jej prvých aktivít bola výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Business Center BBC III,IV a V s prenajímateľnou plochou viac ako 60 000m2. Developer svoje aktivity neskôr rozšíril aj do Maďarska, kde vlastnil jedno z najvýznamnejších administratívnych centier – Buda Square. Do portfólia Immocap Group patrí aj výstavba 134 rodinných domov na Čiernej vode pri Bratislave. Kľúčovým projektom spoločnosti je multifunkčný komplex Centrál. Spoločnosť úspešne spolupracovala a realizovala transakcie s viacerými renomovanými medzinárodnými investormi – Heitman, BSR Europe, GE Capital, Mota Engil a iné.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli Dôsledky inflácie sa podpísali na zákazníckej skúsenosti, rebríčku KPMG zákaznícky najobľúbenejších značiek opäť dominujú kníhkupectvá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.