Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vojvoda2.jpg
Foto: Bux.sk
31. januára 2024 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Najväčším nepriateľom je láska. Historická romanca Vojvoda a kráľovná

31.1.2024 – Začalo sa to knihou Búrlivák a netýkavka, potom prišla Grófka a Netvor…a teraz je tu tretia kniha série Búrliváci – Vojvoda a kráľovná. Romanca so zločincami, bitkármi a majiteľmi nevestincov, ktorí žili ďaleko za plesovými sálami Mayfairu…

Grace Condryová celý život utekala pred minulosťou. Pred rokmi ju zradila jej jediná láska, vyrastala na ulici a dnes je z nej kráľovná odvrátenej strany Londýna. Grace je bystrá a nebojácna, vďaka tomu sa ubráni pred každým nepriateľom.

Nečakane sa však objaví muž, ktorého kedysi milovala, a karta sa obráti. Cieľavedomý a bezohľadný Ewan, vojvoda z Marwicku, strávil desaťročie hľadaním krásnej Grace. Pre dávnu hru ju možno navždy stratil, ale je odhodlaný podstúpiť čokoľvek, aby si opäť získal jej srdce… a urobil z nej vojvodkyňu.

No zmierenie je to posledné, po čom mladá žena túži. Nedokáže odpustiť krivdu a prisahá, že sa pomstí. Znamená to však, že sa musí držať v jeho spoločnosti. Čoskoro sa tak jej úhlavným nepriateľom stane niečo celkom iné.

„Mýliš sa vo mne,“ povedala. Pred dvoma desaťročiami, keď ich Ewan zradil, prisahali mu odplatu, ak im niekedy skríži cestu. Sľúbila to aj ona. „Nielen vy ste mu prisľúbili pomstu. Bola som tam aj ja.“

Vojvoda a kráľovná je nádherné ukončenie celej série. „Úžasný príbeh a nechcela som, aby sa skončil. Chcem ešte viac,“ pochvaľuje si v recenzii na Amazone TracyJane. Výborne napísaná romanca, ktorá je plná emócií, nechýba tajomstvo, zrada, troška humoru, samozrejme zlomené srdce a šteklivé milostné scény. Jednoducho ten pravý romantický príbeh, pri ktorom si oddýchnete, možno vám miestami naskočí husia koža a ktorý rozhodne pohladí vašu romantickú dušu.

„Covent Garden patrí celé moje srdce aj teraz, dvesto rokov od obdobia vlády Tvrdých hánok. V posledných rokoch som mala to šťastie, že som mohla stráviť celé dni výskumom v Covent Garden, v jeho okolí a v londýnskych dokoch,“ popisuje Sarah McLeanová a dodáva: „Je neskutočné písať záver série Búrliváci. Títo štyria hrdinovia mi robili spoločnosť celé roky, dávno predtým, ako som o nich začala písať.“

Sarah MacLean je autorkou viacerých historických romancí, ktoré sa podľa New York Times, Washington Post a USA Today stali bestsellermi. Preložili ich do viac ako dvadsiatich jazykov. Sarah je absolventkou Smith College a Harvardovej univerzity. Píše stĺpčeky do Washington Post a robí všetko pre to, aby spopularizovala romancu ako literárny žáner. Žije v New Yorku s manželom a dcérou.

Informačný servis

K téme

Eliška. Silný dojímavý príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky Spoznajte Duchovný svet rastlín a využite ho pre lepšie zdravie a pohodu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.