Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Najlepší mladí vedci z celého sveta sa stretnú v Bratislave

BRATISLAVA 20. septembra – Do Bratislavy zamieria najlepšie hlavy zo stredných škôl nielen z Európskej únie, ale takmer z celého sveta. U nás vrcholia prípravy na prestížnu medzinárodnú súťaž pre mladých bádateľov do 20 rokov – The European Union Contest for Young Scientists – EUCYS 2012. Hostiteľskou krajinou tohtoročného medzinárodného finále súťaže bude totiž Slovensko.

Súťaž každoročne vyhlasuje Direktoriát Európskej komisie pre výskum a inovácie, ktorý rozhodol, že tohtoročný, už 24. ročník EUCYS sa bude konať v Bratislave od 21. do 26. 9. 2012. Do nášho hlavného mesta zavíta približne 130 mladých ľudí z 36 štátov sveta. Úlohou súťažiacich bolo rozvinúť vlastnú myšlienku z matematiky, fyziky, informatiky, chémie, biológie, ekológiea spoločenských vied do žiackeho bádateľského projektu. Mottom tohtoročnej súťaže je objavovanie, skúmanie a inovovanie.

EUCYS sa uskutočnil po prvýkrát v Bruseli v roku 1989. V úlohe hostiteľov európskeho finále sa už vystriedali mestá ako Helsinki, Lisabon, Kodaň, Zürich, Štokholm či Paríž. Slovensko sa do súťaže zapojilo v roku 1999. Cieľom EUCYS je zvýšiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku a podporiť ich v bádaní a voľbe budúceho povolania v oblasti výskumu a vývoja.

Národným koordinátorom a organizátorom tohtoročnej súťaže na Slovensku je občianske združenie Mladí vedci Slovenska v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Celé podujatie je určené aj pre verejnosť.Pozývame všetkých záujemcov, najmä však žiakov stredných škôl, aby prišli v dňoch od 22. do 25. septembra do priestorov Incheby Expo v Bratislave a povzbudili tak svojou prítomnosťou nielen našich žiakov, ale aj ostatných súťažiacich v ich prezentáciách.

Bližšie informácie o spomínanom podujatí sú na ww.eucys2012.eu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Ona ho odmietla, on na ňu nedokáže zabudnúť. Romanca Nezabudni na mňa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.