Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. apríla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia SPP podporí talentované slovenské Hlavičky

BRATISLAVA 7. apríla – Nadácia SPP už po desiaty krát otvára program podpory ambicióznych študentov v získavaní kvalitného vzdelávania prostredníctvom študijných pobytov a stáží v zahraničí. Do jubilejného ročníka môžu predkladatelia zasielať svoje projekty do 27. apríla.

Štipendium je určené pre vysokoškolákov s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí sa môžu uchádzať o podporu až do výšky 3 000 . Podmienkou je, aby podporení študenti využili štipendium na zahraničné študijné pobyty, stáže, výskumné pobyty a letné školy kdekoľvek v Európe a v Turecku, musia však byť realizované do konca roka 2015. Žiadosť si môžu podať študenti študujúci v odboroch právo, ekonómia, technika, informatika, prírodné vedy a medicína, pričom predkladaný projekt musí priamo súvisieť s ich odborom štúdia. V Žiadosti o podporu je nutné predstaviť projekt vedeckého, odborného alebo praktického charakteru.

„SPP je dlhodobo jedným z lídrov v oblasti firemnej filantropie na Slovensku. Prostredníctvom Nadácie SPP má ambíciu podporovať nielen ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú našu pomoc, ale aj aktívnych ľudí schopných meniť prostredie okolo seba k lepšiemu,“ vysvetľuje Ondrej Šebesta, správca Nadácie SPP a dodáva, že od roku 2005 Nadácia SPP podporila študentov a doktorandov poskytnutím 717 štipendií v sume viac ako 1,1 milióna eur“ V tomto roku Nadácia SPP vyčlenila pre program Hlavička 30 000  na podporu vysokoškolákov, ktorí chcú vyniknúť v odbore, v ktorom študujú. Napriek tomu, že výberová komisia bude prioritne posudzovať samotný projekt vedeckého, odborného alebo praktického charakteru, rozhodujúcim bude aj motivačný list, referencie a životopis študenta.

Žiadosti k projektom s realizáciou do konca roka 2015 je možné predkladať do polnoci 27. apríla 2015. Viac informácií nájdete na stránke www.nadaciaspp.sk.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ceny R. K. Ignis pre Srečka Mustagrudiča (in memoriam) a Milana Fiľa Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.