Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cj.png
Foto: COOP Jednota
4. októbra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia COOP Jednota podporila Univerzitnú nemocnicu v Martine

4.10.2022 – Oddelenie gastroenterologickej diagnostiky Univerzitnej nemocnice v Martine sa teší z finančnej podpory Nadácie COOP Jednota. Symbolický šek v hodnote 8 000 eur odovzdali predseda COOP Jednoty Slovensko a správnej rady Nadácie COOP Jednota Ján Bilinský a predseda COOP Jednoty Martin Ján Koza vedúcemu lekárovi oddelenia gastroenterologickej diagnostiky, Univerzitnej nemocnice Martin, Michalovi Demeterovi.

Nadácia COOP Jednota venovala peňažný dar vo výške 8 000 eur ako príspevok na zakúpenie sušiaceho a skladovacieho kabinetu pre 8 endoskopov v nadobúdacej cene 27 849,99 eur vrátane DPH pre potreby oddelenia gastroenterologickej diagnostiky Univerzitnej nemocnice v Martine.

Spoločenská zodpovednosť ako prirodzená súčasť aktivít

Podpora slovenského zdravotníctva je jedným zo strategických cieľov Nadácie COOP Jednota a regionálne spotrebné družstvá sa s rešpektom a spolupatričnosťou k aktivitám nadácie pravidelne pripájajú. „Zdravotníctvo je s Turcom spájané od nepamäti. Prvé písomné zmienky siahajú až do 13. storočia, kedy sa na liečebné účely využívali termálne pramene Teplica, ale aj vzácne zásadité liečivé minerálne vody. Teší nás, že prostredníctvom Nadácie COOP Jednota môžeme podporiť práve našu Univerzitnú nemocnicu v Martine. Korene súčasnej nemocnice sa začali písať koncom 19. storočia. Počas celej histórie rozvoja zdravotníctva je v nej cítiť sociálny podtext, ktorý je vnímaný aj ako jedna z priorít spotrebného družstevníctva. Preto je len prirodzené, že naše aktivity smerujú aj do tejto oblasti,“ hovorí Ján Koza, predseda COOP Jednoty Martin.

Zlepší sa kvalita a hygienické štandardy v nemocnici

Finančné prostriedky od Nadácie COOP Jednota Slovensko budú v Martinskej nemocnici použité na zakúpenie sušiaceho kabinetu na endoskopické prístroje, ktorý zabezpečí adekvátne skladovanie dezinfikovaných prístrojov tak, aby sa mohli vždy bezpečne použiť pre nových pacientov. „Zlepší sa tak kvalita a hygienické štandardy poskytovanej zdravotnej starostlivosti na našom pracovisku. V moderných zdravotných zariadeniach je to bežná súčasť vybavenia pracoviska. Kabinet zabezpečí post-procesingovú starostlivosť o prístroje, ktoré sa štandardne „prefukujú“ sterilným vzduchom a sušia sa z dôvodu, aby sa v ich kanáloch nevytvoril biofilm, ktorý je vysokorizikový z hľadiska prenosu nozokomiálnych infekcií,“ vysvetľuje Michal Demeter, vedúci lekár oddelenia gastroenterologickej diagnostiky Univerzitnej nemocnice Martin. Vedenie nemocnice a personál oddelenia gastroenterologickej diagnostiky srdečne ďakujú Nadácii COOP Jednota za to, že svojím spoločensky zodpovedným prístupom pomáha skvalitňovať zdravotnú starostlivosť v našom regióne.

Nadácia COOP Jednota sa snaží skvalitňovať liečebné procesy čo najširšiemu spektru pacientov prostredníctvom nákupu lekárskych prístrojov pre nemocnice a zdravotnícke zariadenia vo všetkých krajoch Slovenska. V roku 2021 prispela nadácia na zlepšenie starostlivosti o pacientov v deviatich slovenských nemocniciach sumou viac ako 71 000 eur.

Informačný servis

K téme

Riaditelia svetových firiem sú napriek očakávanej recesii optimistickí ohľadom ďalšieho vývoja ekonomiky Máš svoj cukor pod kontrolou? Nechaj si ho odmerať bez výmenného lístka, bez čakania a zadarmo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.