Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia baní pomáha v regióne už jedenásty rok

BRATISLAVA 12. februára – V roku 2014 Hornonitrianske bane Prievidza rozdelili 36 697 eur prostredníctvom Nadácie Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu medzi 63 žiadateľov.

Na podporu zdravia venovala nadácia 8 400 eur. Najvýznamnejší objem financií bol určený tým najslabším a najzraniteľnejším. Zdravotne ťažko postihnutým deťom uhradila časť liečebných nákladov a prispela na zakúpenie nevyhnutných kompenzačných pomôcok. Finančným príspevkom pomáhala aj bývalým zamestnancom a dôchodcom z regiónu, ktorým nepriaznivý zdravotný stav značne skomplikoval životnú situáciu.

Na zvyšovanie kvality vzdelávania a zdokonaľovanie schopností talentovanej mládeže venovala 1200 eur. Podporila účasť nadaných žiakov na celosvetovej vzdelávacej súťaži „Formula 1 na stredných školách“. Spolufinancovala organizovanie „Baníckej omše“, kultúrneho a umeleckého projektu Základnej umeleckej školy Ladislava Stančeka v Prievidzi. Tradične prispela na letné tábory pre deti zo sociálne slabších a neúplných rodín.

Účelom Nadácie Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu je aj rozvíjanie duchovných hodnôt a zachovanie kultúrneho dedičstva. Na splnenie tohto zámeru poskytla 18 597 eur. Vďaka finančnej podpore boli vydané viaceré hodnotné publikácie – druhý diel knihy „Zdar Boh, baníci!“, „Prievidza na starých pohľadniciach“, reprezentatívna publikácia o obci Demänovská Dolina, zbierka povestí z regiónu „O zázračnom jednorožcovi“, ako aj publikácia „Košovské ľudové piesne“. Finančne podporila organizovanie viacerých významných kultúrnych podujatí. Škálu úspešných akcií uzatvorila podpora benefičného kultúrneho a náučného podujatia pod názvom „Na krídlach anjelov“ pre 450 mentálne a zdravotne postihnutých detí z 24 ústavov a zariadení pre osoby so zdravotným postihnutím zo západného a stredného Slovenska.

K tradične podporovaným oblastiam patrí šport. Nadácia naň v roku 2014 vyčlenila 8 500 eur. Prvoradou úlohou je podpora a rozvíjanie talentu detí a mládeže. Nadácia prispieva aj na nákup športového, technického vybavenia a na úhradu časti nákladov súvisiacich s činnosťou športových klubov a dobrovoľných hasičských zborov v regióne.

Nadácia Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu intenzívne pôsobí v regióne už od roku 2004. Jej finančnou základňou sú dobrovoľné príspevky od sponzorov a príspevok 2% zo zaplatených daní od fyzických a právnických osôb.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ceny R. K. Ignis pre Srečka Mustagrudiča (in memoriam) a Milana Fiľa Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.