Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na úteku pred vrahom!

BRATISLAVA 9. júna – Z ničoho vám nebudú behať po tele zimomriavky tak ako z tohto príbehu. „Temné miesta priam vybuchujú nervnou energiou a zlovestným, nevraživým humorom, z ktorých vám naskakuje husia koža aj v teplý letný večer,“ napísal Dallas Morning News.
Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru – ale rovnaký pôžitok mu prinesie aj Flynnovej próza, neľútostná, drsná a výbojná.

Libby mala sedem rokov, keď jej matku a dve sestry zavraždili pri „satanskom rituáli“ v Kinnakee v štáte Kansas. Prežila – a vo svedeckej výpovedi označila ako páchateľa svojho pätnásťročného brata Bena.

O dvadsaťpäť rokov neskôr ju vypátra Vražedný klub – tajné spoločenstvo posadnuté slávnymi zločinmi – a začne z nej vyťahovať podrobnosti. Dúfajú, že objavia dôkaz, na základe ktorého by Ben získal slobodu. Libby zasa dúfa, že využije masakru svojej rodiny, aby si trochu prilepšila. Rozhodne sa spojiť s ľuďmi, ktorí v nej mohli hrať nejakú úlohu, a podávať členom klubu informácie za finančnú odmenu.
Ako sa presúva z podradných striptízových klubov do spustnutých oklahomských turistických miest či na vidiek, vychádza najavo ohromujúca pravda a Libby sa ocitne tam, kde začala – na úteku pred vrahom.

Jedna z najlepších kníh roku 2009 podľa The New Yorker.

„Strhujúci hrôzostrašný príbeh od autorky, ktorá vie, ako na to,“ napísal Chicago Tribune o novinke Temné miesta. Gillian Flynnová je naozaj fascinujúca rozprávačka, má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia, o čom sme sa mohli presvedčiť už pri hite Stratené dievča (sfilmovaný v hlavnej úlohe s Benom Affleckom, režisérsku taktovku držal uznávaný David Fincher). V Temných miestach citlivo mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou.

Podľa britského denníka The Guardian predstihli Temné miesta aj ďalšiu knihu Gillian Flynnovej Ostré predmety. Táto kniha získala literárnu cenu Dagger Award.
Aj po Temných miestach siahli filmári a práve v júni prichádza do našich kín sfilmovaná verzia v hlavnej úlohe s Charlize Theronovou.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

V Nostalgii Salvador Dalí, Francúzska depeša i Paralelné matky 30 rokov Nostalgie s Kidom, na plátne i pápežské baziliky Ríma

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.