Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Slovensku sa denne ukradne 7 áut

BRATISLAVA 17. júla – V predchádzajúcom roku bolo ukradnutých v priemere 7 motorových vozidiel za deň a štatistiky Ministerstva vnútra naznačujú, že tomu pravdepodobne nebude inak ani tento rok.

Za prvý polrok sa spolu ukradlo 1 266 áut, no len málo sa vrátilo ich pôvodným majiteľom. Šťastie malo len asi 24 % z nich. Častejšie ako celé motorové vozidlá sa kradnú veci a súčiastky z áut. Zistených bolo 2 370 takýchto prípadov, no objasnených len asi 10%.

Bez auta sme dnes bezmocní
Auto. Kedysi prepych, dnes nevyhnutná súčasť bežného dňa. Mnohí z nás si bez neho nevedia predstaviť dochádzanie do práce, odvoz detí do školy, pracovné či osobné stretnutia, každodenné nákupy alebo návštevu lekára. Auto sa stalo našou každodennou súčasťou. Nikoho nepoteší vedomie, že sa v ňom niekto prehrabával, no pokiaľ nám ho ukradnú, častokrát zostaneme bez jediného dopravného prostriedku v rodine. Ako tomu predchádzať?

Nenechajte sa okradnúť
Hovorí sa, že ukradnúť auto je možné za menej ako 1 minútu. Ak sa však budete držať pár základných pravidiel, zlodeji to nebudú mať také jednoduché.

1. Neparkujte na neosvetlených a málo frekventovaných miestach. Na osvetlenej ulici si zlodej zo strachu pred odhalením krádež auta dobre rozmyslí.

2. Ak nenájdete vhodné miesto na parkovanie, radšej si zaplaťte a svoje auto zaparkujte na stráženom parkovisku. Nie je to zadarmo, ale kúpa nového auta či oprava po vykradnutí Vás vyjde oveľa drahšie.

3. V aute nikdy nenechávajte žiadne cenné ani iné veci na viditeľných miestach. Čo si nezoberiete so sebou, dajte radšej do skrinky alebo kufra. Týka sa to aj GPS navigácie či odnímateľného rádia. Zlodeja tak nič na palubnej doske alebo sedadle nebude lákať.

4. Za žiadnych okolností v aute nenechávajte náhradné kľúče alebo doklady. Nechcete predsa zlodejovi jeho prácu uľahčiť.

5. Chráňte svoje auto. Čím je drahšie, tým viac sa oplatí investovať do bezpečnostných zariadení. Pokiaľ zlodeja neodradia, minimálne ho zdržia. Dnes si môžete vybrať medzi mechanickým alebo elektronickým zabezpečením. Najlepšia je však kombinácia oboch uvedených.

Nech sa riadime akýmkoľvek počtom pravidiel, žiadne nás pred krádežou neochráni na 100%. Pre takýto prípad je dobré mať poistenie. „Najdôležitejšia je prevencia. Pokiaľ má majiteľ motorového vozidla svoje auto havarijne poistené, krádeže a toho, že zostane bez peňazí aj bez auta, sa báť nemusí“, radí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel.

Dnes už na trhu existujú aj havarijné poistenia, ktoré vás nezruinujú, no v prípade, že sa ocitnete v núdzi, spoľahlivo pomôžu. Potom ani krádež či havária váš rodinný rozpočet nenabúra. „Havarijné poistenie síce nie je povinné, no vodičom môže ušetriť množstvo nečakaných výdavkov“, dodáva Chovan.

O SPOLOČNOSTI GENERTEL.SK
Poisťovňa Genertel úspešne pôsobí na slovenskom trhu poistenia automobilov od roku 2010. Genertel.sk je prvá výlučne online poisťovňa na slovenskom trhu, ktorá poskytuje zákazníkom Povinné zmluvné poistenie, miniHavarijné poistenie a teraz už aj plnohodnotné Havarijné poistenie. Spoločnosť Genertel poisťovňa a.s. pôsobí na slovenskom trhu oddelene a nezávisle od spoločnosti Generali Slovensko. Obe spoločnosti sú členmi skupiny Generali Group v krajinách strednej a východnej Európy. Skupina Generali Group je v kontinentálnej Európe lídrom na trhu priameho poistenia s viac ako 20 ročnými skúsenosťami a úspešnými spoločnosťami, patriacimi do skupiny: CosmosDirect v Nemecku, Genertel v Taliansku a Maďarsku a Generali France.

O SKUPINE Generali Group
Skupina Generali je vedúcim hráčom na globálnom poisťovacom a finančnom trhu. Skupina bola založená v roku 1831 v Terste a dnes je jedným z najväčších poskytovateľov poistenia v Európe a najväčší poskytovateľ životného poistenia v Európe. Skupina takisto patrí k najvýznamnejším svetovým správcom aktív s aktívami v celkovej hodnote viac ako 400 miliárd eur. S viac ako 100 000 predajcami v zamestnaneckom pomere, ktorí slúžia 70 miliónom klientov v 68 krajinách, zastáva vedúcu pozíciu v západnej Európe a nadobúda čoraz významnejšie miesto vo východnej Európe a Ázii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Union vzdeláva odbornú verejnosť, začínajúcim lekárom posiela unikátnu brožúru KOMPAS Stovky značkových výrobkov majú odteraz v Tescu ešte nižšiu cenu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.