Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. augusta 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Slovensku je nedostatok ojazdených vozidiel

Zvýšenie dopytu po ojazdených automobiloch v tomto roku a slabé predaje nových vozidiel v rokoch 2008 – 2014 citeľne znížili objem áut, ktoré sú na trhu k dispozícii pre výkup v autobazároch. Tento trend sa plne premieta do výkupných cien týchto automobilov u obchodníkov s ojazdenými vozidlami. AAA AUTO na túto situáciu okamžite reagovalo a za najžiadanejšie modely ponúka až o 9% viac ako tomu bolo v januári tohto roku.

„Štatistiky ukazujú, že dopyt po nákupe ojazdených vozidiel stále rastie. Ľudia sa v súčasnosti svojich vozidiel zbavovať nechcú. Naopak, v rámci vyvrcholenia motoristickej sezóny záujem o ojazdené automobily postupne eskaluje a v rámci celej skupiny sa zvýšili predaje o desatinu. Najväčšou mierou sa na tomto raste podieľa segment SUV, terénne a luxusné autá. Trendu nízkej dostupnosti väčšiny žiadaných vozidiel zodpovedá aj všeobecné zvýšenie výkupných cien predovšetkým u áut, ktoré sú najviac likvidné, „uviedla k zmenám generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová. Výkupné ceny sa v AAA AUTO od tohtoročného januára zvýšili o takmer 9%. Zvyšovanie počtu vozidiel v ponuke súvisí aj s avizovaným ďalším rozširovaním pobočkovej siete AAA AUTO, zvyšovaním kapacity jednotlivých autocentier a s vrcholiacej hlavnou sezónou, ktorá tradične začína na jeseň.

Príklad rastu výkupných cien

Vozidlá, pri ktorých sa zvýšila výkupná cena od začiatku roka
KIA Sportage 2012 CRDi 4×4 Január 14000 Júl – 15 000
Škoda Octavia 2 combi 2011 Január 8500 Júl 9000
KIA Ceed hatchback 2010 Január 6000 Júl 6500

„Najviac z tejto situácie môžu profitovať súčasní majitelia vozidiel Škoda Octavia II, Kia Ceed a vozidiel SUV ako je napríklad KIA Sportage. Tiež Mototechna teraz vykupuje viac vozov najmä zánovných a luxusnejších, spĺňajúcich kritériá tejto prémiovej značky. Na slovenskom trhu sa snažíme udržať ponuku na hodnote cez 4000 vozidiel, čo samozrejme na výkupe vyžaduje veľké úsilie, „uviedla Karolína Topolová. Napríklad u tri roky starého vozidla Škoda Octavia II combi sa výkupná cena od januára zvýšila z 8 500 eur na 9 000 EUR, v prípade štvorročnej benzínovej Kia Ceed vo verzii hatchback z 6 000 EUR až na 6 500  a u Kia Sportage, 2012, 2.0 crdi, 4×4 zo 14 000 na 15 000 EUR.

AAA AUTO dlhodobo vypláca na výkupe za ojazdené autá najvyššej ceny. „Môžeme si takú cenovú politiku dovoliť, pretože neméme vysoké marže. Ide nám skôr o to vykúpiť a predať maximálne množstvo vozov. Dávame na výkupe špeciálne bonusy v prípade protiúčtu, ak si u nás zákazník rovno kúpi iné vozidlo. Špeciálne príplatky vyplácame za menej používané vozidlá s doloženou servisné históriou a nízkym nájazdom kilometrov. Cena sa môže líšiť u rovnakého modelu v rovnakom veku bez problémov až o niekoľko sto eur, „zdôraznila Topolová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Príďte s rekreačným poukazom na Liptov. Región má pestré možnosti ubytovania SkyToll úspešne otestoval satelitné mýto v Indii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.