Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na otváracom koncerte Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu odznie hudba krajín V4

BRATISLAVA 19. októbra – Diela skladateľov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky a Poľska budú prezentovať hudobníci z príslušných štátov. „Teším sa, že budeme počuť autentickú interpretáciu hudby stredoeurópskeho regiónu a popritom na koncerte zaznejú v slovenskej premiére dve skladby,“ priblížila vedúca Odboru hudby a špecializovaných programov RTVS Zuzana Adamkovičová.

Vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu odznejú v piatok od 19:00 diela Alexandra Moyzesa, Ernö Dohnányiho, Bohuslava Martinů a Mieczysława Weinberga. Otvárací koncert bude naživo vysielať Rádio Devín aj Rádio Vltava.

Poslucháčom sa predstaví slovenská flautistka Simona Pingitzer, ktorá patrí medzi výrazné osobnosti mladej umeleckej hudobnej generácie, aj maďarská sólistka Klára Bábel, ktorá na klavíri a harfe začala hrať už ako dieťa. Publikum sa môže tiež tešiť na jedného z najuznávanejších českých hobojistov Viléma Veverku a na poľského violončelistu Marcina Zdunika, ktorý je rozhlasovému obecenstvu v obrátenej pyramíde už známy.

„Som rád, že v najkrajšom ročnom období, keď príroda okolo nás hýri všetkými farbami, otvárame v poradí už 89. koncertnú sezónu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Verím, že rovnako silný zážitok ako nám v tomto období poskytuje príroda, budú mať poslucháči aj z otváracieho koncertu, na ktorom zaznejú vynikajúce diela v podaní mimoriadne talentovaných interpretov. Kiežby takto začínal každý víkend,“ poznamenal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Symfonický orchester Slovenského rozhla­su vznikol v roku 1929 ako prvé profesio­nálne orchestrálne teleso na Slovensku. Vystupuje s poprednými dirigentmi sve­ta, vynikajúcimi slovenskými aj zahraničnými sólistami, pravidelne účinkuje na domá­cich festivaloch a tiež je veľmi vítaným hosťom na zahraničných pódiách. Okrem toho spolupracuje s vydavateľstvami na nahrávaní a pre­zentácii najmä domácej tvorby.

K téme

Slovensko je pripravené výrazne zrýchliť výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest Na slávnostnom otvorení MFF Art Film Fest ocenili Zdenu Studenkovú a Milana Lasicu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.