Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2013 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Na dovolenku si radšej našetrite

BRATISLAVA 30. apríla – Dovolenkové obdobie sa pomaly blíži a s ním aj plánovanie letných ciest do blízkych, či vzdialených krajín. Každé splnenie sna o oddychu má svoju cenu, bohužiaľ aj tú peňažnú. Kde teda vziať peniaze na dovolenku? Oplatí sa požičať si? Ako si šetriť na čas oddychu?

Niektorí riešia letnú dovolenku už počas jarných prázdnin a šetria si na ňu počas celého roka. Iní si nechávajú jej plánovanie na neskôr a čakajú na odmeny v práci alebo využijú spotrebné úvery na čokoľvek. Podľa Mária Lazúra zo Salve Finance je určite najlepšou alternatívou našetriť si: „Dovolenka, je od slova dovoliť si, mojimi očami nad rámec bežných veci. Dovoliť si viac oddychu, vyššieho komfortu. Byť na dovolenke s pocitom, že je za požičané, alebo na splátky, by asi neprinieslo pocity, kvôli ktorým ľudia na dovolenky cestujú.“

Požičaná dovolenka
Počet rodín, ktoré využívajú pôžičky alebo úvery na financovanie letného oddychu podľa odborníka rastie. Možností ako si požičať aj na takýto tip zážitku je viacero. Najrýchlejším, ale zároveň najdrahším spôsobom ako prísť k peniazom sú úvery od nebankových inštitúcií. „Nie je rozumné brať spotrebný úver, nebodaj hypoúver, aby ste si išli oddýchnuť, dovolenkovať. Môže to viesť k zbytočnému zadlženiu rodiny,“ upozorňuje Mário Lazúr.

Ideálne je pripraviť sa vopred
Oddych potrebuje každý pracujúci človek minimálne raz za rok, tak prečo si nenašetriť už vopred? Ideálne je šetriť pravidelne a každý mesiac si odkladať adekvátnu sumu peňazí podľa toho, kam sa vyberiete za zážitkami. Dôležité je aj vedieť kam vkladať peniaze. „Pri vytváraní úspor s cieľom minúť tieto peniaze do roka na dovolenku, je v prvom rade nutné vybrať si dostupné sporenie. Malo by byť s nízkou mierou rizika voči znehodnoteniu usporených peňazí,“ radí odborník a pokračuje: „Ideálnym je účet, napríklad internetových bánk, kde nie sú poplatky, prípadne sú veľmi nízke, a aspoň minimálne úroky.“ Mieru inflácie pravdepodobne s takýmto sporením neporazíte, ale cieľ usporiť na dovolenku, a zároveň bezpečne a ľahko sa dostať ku svojim peniazom je podľa Mária Lazúra splnený. Podľa jeho slov by ste sa určite mali vyhýbať investíciám do akcií, alebo akciových podielových fondov.

Lákavé zľavy
Mnohé internetové portály, ale aj cestovné kancelárie lákajú klientov na lacnú dovolenku. Odborník varuje: „Buďte opatrní! Zľava 90% na dovolenku je pre mňa ako nulové riziko a 40% výnos v nebankových inštitúciách, ktoré obrali rodiny o miliardy. Je dobré položiť si otázku: Ako môže na mne zarobiť cestovná kancelária a hotel, ak ja získam 90% zľavu?“ Preto, ak si kupujete dovolenku so zľavou, dobre si prečítajte, aké služby sú v cene zahrnuté.

O spoločnosti
Salve Finance, a. s., je jednou z najväčších slovenských nezávislých spoločností poskytujúca sprostredkovanie finančných produktov a služieb. Salve Finance je špecialista na finančné zabezpečenie detí a rodiny, zabezpečenie dôchodku, bezpečné a výhodné vytváranie a zhodnocovanie úspor, zabezpečenie a skvalitnenie bývania a ochranu majetku pred rôznymi rizikami. Viac informácií na www.salvefinance.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Spoločnosť Siemens Healthineers Slovensko získala certifikát Great Place To Work Najstarší folklórny festival oslávi 70 rokov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.