Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júna 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Detské kardiocentrum počas MDD zavítali vzácni hostia

BRATISLAVA 2. júna – Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) v priestoroch Detského kardiocentra (DKC), pracovisku Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, (NÚSCH) a. s. na Kramároch v Bratislave stretlo po roku znovu veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením, pomôcť a spríjemniť pobyt chorým detičkám na nemocničnom lôžku. Deň detí medzi srdiečkami sa uskutočňuje pod záštitou hercov Zuzky Krónerovej a Janka Krónera.

Tak ako po minulé roky, NÚSCH, a. s. v spolupráci s Nadáciou Zentiva pripravili pre malých pacientov popoludnie plné prekvapení a zábavy. Správkyňa Nadácie Zentiva Ing. Beáta Kujanová odovzdala generálnemu riaditeľovi NÚSCH, a. s. a DKC Ing. Mongi Msollymu, MBA symbolický šek vo výške 5 000 eur na zakúpenie monitoru vitálnych funkcií pre JIS Kardiologického oddelenia DKC.

„Teší nás, že môžeme aj takýmto spôsobom pravidelne podporovať činnosť Detského kardiocentra a prispievať tak k skvalitneniu zdravotnej starostlivosti. Osobitne by som chcela vyzdvihnúť a poďakovať lekárom, zdravotným sestrám a celému personálu DKC za ich obetavú a záslužnú prácu. Rada by som v mene našej spoločnosti poďakovala organizátorom za možnosť spolupodieľať sa na tomto podujatí a zaželala malým pacientom skoré uzdravenie a úsmev na tváričkách. Naša spolupráca s týmto pracoviskom je niekoľkoročná a vždy sa usilujeme aspoň čiastočne pomôcť zlepšiť vybavenie Detského kardiocentra rôznymi diagnostickými prístrojmi,“ uviedla Beáta Kujanová. Vďaka finančnej pomoci od Nadácie Zentiva mohlo DKC v minulosti zakúpiť aj lineárne dávkovače pre JIS Kardiologického oddelenia, TELTIN – prístroj na transezofageálnu stimuláciu srdca, nosidlo s transportérom, mobilnú ultrazvukovú sondu, pulzné oxymetre, detské manžety, defibrilátor a najnovšie aj monitor vitálnych funkcií.

S malými pacientmi sa opätovne stretol aj generálny riaditeľ NÚSCH, a. s. Ing. Mongi Msolly, MBA. „Zo srdca chcem poďakovať za niekoľkoročnú podporu zo strany Nadácie Zentiva pre naše Detské kardiocentrum. Nesmierne si vážim, že aj v tomto pre zdravotníctvo stále neľahkom období sa nájdu ľudia, ktorí pomáhajú a majú z tejto pomoci úprimnú radosť. Našim malým pacientom prajem skoré uzdravenie a ďakujem všetkým lekárom, zdravotným sestrám a všetkým pracovníkom Detského kardiocentra,“ uviedol Mongi Msolly.

OBRAZOM: Deň detí na Detskom kardiocentre
https://sita.sk/fotogaleria/47851-den-deti-na-detskom-kardiocentre/1-foto/

„Chcel by som sa aj poďakovať za niekoľkoročnú spoluprácu a pomoc od Nadácie Zentiva. Som rád, že tentokrát budeme môcť zakúpiť monitor vitálnych funkcií,“ uviedol MUDr. Pavol Kunovský, PhD., MBA, primár JIS Kardiologického oddelenia DKC. Ako ďalej povedal: „Ide o monitor, ktorý zobrazuje vitálne funkcie ako sú EKG, krvný tlak, pľúca, rýchlosť dýchania, obsah kyslíka v krvi a veľa ďalších parametrov, ktoré sledujeme najmä v prípadoch kriticky chorých detí“.

Medzi detičky a ich rodičov aj tento rok zavítali veľmi milí a vzácni hostia herečky Divadla Astorka Korzo 90 Zuzana Krónerová a Zita Furková, operný spevák Martin Babjak, hokejisti z národného tímu, ktorí sa pred niekoľkými dňami vrátili z MS v ľadovom hokeji a detské divadielko. Na deti čakalo prekvapenie aj v podobe hračiek, sladkostí a milého slova. „Nesmierne ma teší, a nie je to len fráza, že s Nadáciou Zentiva máme dlhodobú spoluprácu, ktorá pomáha našim malým pacientom nielen po psychickej stránke, ale aj po stránke skvalitnenia zdravotnej starostlivosti prostredníctvom zakúpenia rôznych životne dôležitých prístrojov. Osobitne ďakujem personálu nášho pracoviska a malým pacientom želám rýchle zotavenie sa,“ uviedla spoluorganizátorka podujatia a hovorkyňa NÚSCH, a. s. Bc. Dobroslava Krajačičová.

Ďakujeme preto všetkým, ktorí túto dobrú vec každý rok podporujú a vyjadrujú tak lásku a porozumenie našim malým pacientom a celému zdravotníckemu personálu!

Zo srdca všetkým ďakujeme!
Detské kardiocentrum (DKC) je jediné vysokošpecializované pracovisko svojho druhu na Slovensku, ktoré poskytuje starostlivosť o deti s vrodenými a získanými srdcovými chybami. Bolo založené v roku 1992 a nadviazalo na činnosť I. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou a Oddelenia detskej kardiológie a kardiochirurgie v Ústave kardiovaskulárnych chorôb v Bratislave. K 1. januáru 2009 sa DKC stalo súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH). Tento variant spája medicínsku výhodnosť so zabezpečením vysokej kvality poskytovanej starostlivosti a možnosťou ďalšieho rozvoja odboru, ako aj ekonomickú výhodnosť zníženia zriaďovacích nákladov a zlepšenia efektivity a rentabilnosti pre oba subjekty. Je však naplánovaná výstavba nového pavilónu DKC pri NÚSCH, a. s., ktorá by sa mala spustiť už budúci rok. DKC poskytuje vysoko špecializované, komplexné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na kardiovaskulárnom systéme u detí v celej škále veku, t. j. od narodenia (resp. od prenatálneho obdobia) do dospelosti, výnimočne aj mladým dospelým.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Atrakciou trnavského leta bude inovatívna GPS hra Po stopách Srandoňa Počet ľudí s nadrozmerným nosom na Slovensku náhle prudko narástol

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.