Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. februára 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Minister Richter prijal nového talianskeho veľvyslanca

BRATISLAVA 20. februára – Minister Ján Richter prijal na prvej zdvorilostnej návšteve nového veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku Gabriele Meucciho. Diskutovali najmä o vzájomnej spolupráci a podmienkach na slovenskom trhu práce. Na Slovensku pôsobí približne 400 talianskych firiem, v ktorých pracuje okolo 25-tisíc zamestnancov. Talianske investície smerujú predovšetkým do finančníctva a bankovníctva, energetiky, strojárstva či automobilového priemyslu. Minister Ján Richter tieto investície víta. Veľvyslanca však zároveň upozornil aj na viaceré porušenia, ktoré opakovane zistili inšpektori v talianskej odevnej firme I.C.A., s.r.o. vo Svidníku. „Inšpektorát práce trikrát po sebe zaznamenal nedostatky pri vyplácaní minimálnej mzdy podľa stupňa náročnosti práce. Ak by inšpektori zistili ďalšie porušenia, pokuta by už mohla byť pre firmu likvidačná, a to nechceme, keďže pôsobí v regióne s naozaj vysokou nezamestnanosťou,“ informoval minister veľvyslanca. Zároveň ho požiadal o prípadnú komunikáciu so zamestnávateľom, aby sa tieto problémy čo najskôr vyriešili.
Veľvyslanec sa stotožnil s názorom, že každá firma bez ohľadu na národnosť vlastníka musí rešpektovať zákony a ministrovi prisľúbil pomoc. Zároveň vyzdvihol bezproblémovú spoluprácu obidvoch krajín. Informoval tiež, že v posledných mesiacoch na Slovensko prichádzajú pracovať stovky mladých Talianov, z čoho má radosť, pretože vnútorná mobilita je podľa neho potrebná.

tlačový a komunikačný odbor
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ts;nr

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.