Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. mája 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Mobilná aplikácia DKV nájde najlacnejšie čerpacie stanice

BRATISLAVA 24. mája – Najnovšia aplikácia DKV umožňuje vodičom vyhľadať najlacnejšie pohonné hmoty v sieti viac než 35 000 čerpacích staníc DKV v celej Európe. „Tento nástroj je logickým doplnkom služieb, ktoré dlhodobo poskytujeme našim zákazníkom. Dopravné spoločnosti, profesionálni vodiči či dispečeri vozových parkov môžu vhodnou voľbou miesta tankovania ušetriť značné finančné prostriedky,“ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ slovenskej a českej pobočky DKV Euro Service. Stiahnutie aplikácie je bezplatné pre telefóny Apple iPhone so systémom iOS 5 a všetky mobily s operačným systémom Android.

Po spustení aplikácia vyhľadá prostredníctvom GPS prijímača čerpacie stanice s akceptáciou karty DKV v bezprostrednom okolí a označí tri najlacnejšie. Dáta o cenách sú aktuálne a vychádzajú z vlastných údajov DKV, ktoré spoločnosť získava vďaka online autorizácii svojich tankovacích kariet na príslušných čerpacích staniciach. Požadovanú oblasť je možné zadať aj manuálne. Výsledky sa zobrazia v prehľadnej mape alebo formou textového zoznamu. Ku každej stanici sú potom k dispozícii informácie o poskytovaných službách, typoch ponúkaného paliva, otváracích dobách a aktuálnej alebo priemernej cene za posledný mesiac.

Ak v danej oblasti vodič tankuje častejšie, môže si konkrétne vyhľadávanie uložiť ako filter a neskôr ho ľahko a pohodlne vyvolať. Filtre je možné do značnej miery upravovať, je možné voliť stred vyhľadávania (teda miesto, kde sa používateľ nachádza), dojazdovú vzdialenosť, typ paliva alebo obľúbenú značku čerpacej stanice. Výsledky vyhľadávania je možné usporiadať podľa dojazdovej vzdialenosti alebo najnižšej ceny. K vybranej čerpacej stanici potom užívateľa dovedie navigácia. V prípade problémov vodiči uvítajú možnosť vytočiť priamo z aplikácie telefónne číslo pre blokáciu kariet alebo nahlásenie poruchy automobilu.

Ceny sú uvedené podľa voľby s DPH alebo bez DPH, uspokojí teda vodičov z radov súkromných osôb i podnikateľov, platcov DPH. Jedna aplikácia funguje pre všetky európske krajiny, vodiči sa len musia pripraviť na využívanie dátových prenosov. Aktuálne sa všetky ceny zobrazujú v eurách, čo umožňuje pohodlné porovnanie najmä pri jazde v blízkosti štátnej hranice. Možnosť zobrazenia cien v lokálnych menách sa pripravuje, funkcia bude dostupná v budúcej verzii aplikácie.

Ovládanie mobilného telefónu počas šoférovania vozidla je nebezpečné a v mnohých krajinách nelegálne. Odporúčame preto vodičom, aby k vyhľadávaniu najlacnejších cien pohonných hmôt využili napríklad povinnú bezpečnostnú prestávku.

Aplikácia je voľne dostupná pre mobilné telefóny s operačným systémom IOS 5 a Android.

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorazovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane.

V roku 2012 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5,34 miliardy eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 680 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,9 milióna servisných kariet DKV u 98 000 zákazníkov. V roku 2012 bola karta DKV vyhlásená ôsmy krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Bebbo – mobilná aplikácia UNICEF pre rodičov detí od 0 do 6 rokov UPC uvádza novinku – „Rýchla SIM cez UPC“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.