Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Medzi deti s chorými srdiečkami zavítali známe tváre

BRATISLAVA 16. júna – Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) sa v priestoroch Detského kardiocentra (DKC), pracovisku Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH) na Kramároch v Bratislave stretlo po roku znovu veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením, pomôcť a spríjemniť pobyt chorým detičkám na nemocničnom lôžku. Deň detí medzi srdiečkami sa uskutočnil už po deviaty krát pod záštitou hercov Zuzky Krónerovej a Janka Krónera .

Tak ako po minulé roky, Nadácia Detského Kardiocentra, Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. v spolupráci so spoločnosťou Sanofi pripravili pre malých pacientov popoludnie plné prekvapení a zábavy. Komunikačná manažérka spoločnosti Sanofi Ing. Beáta Kujanová odovzdala PhDr. Márii Kadlečíkovej, správkyni Nadácie Detského kardiocentra a námestníkovi generálneho riaditeľa NÚSCH pre DKC, MUDr. Mariánovi Hrebíkovi, MPH. a MUDr. Petrovi Tittelovi z oddelenia funkčného vyšetrovania, symbolický šek vo výške 5 000 eur určených na zakúpenie špeciálneho 12 kanálového EKG prístroja na vyšetrenia detí pre Detské kardiocentrum v Bratislave.

„Deň detí veľa znamená predovšetkým pre našich malých pacientov, ktorí si ho nemôžu užiť v kruhu svojej rodiny, či kamarátov. Preto je pre nás dôležité, urobiť im radosť v priestoroch DKC a priniesť im trochu potešenia programom, darčekmi, aj pohladením známych osobností. K tomu patrí aj nenahraditeľná, pravidelná finančná podpora spoločnosti Sanofi, ktorá opäť neváhala poskytnúť finančné prostriedky na veľmi potrebný špeciálny 12 kanálový EKG prístroj pre deti a adolescentov, za čo sme opäť nesmierne vďační,“ uviedla PhDr. Mária Kadlečíková.

„Je pre nás cťou, že môžeme aj takýmto spôsobom pravidelne podporovať činnosť Detského kardiocentra a prispievať tak k skvalitneniu zdravotnej starostlivosti. Osobitne by som chcela vyzdvihnúť a poďakovať lekárom, zdravotným sestrám a celému personálu Detského kardiocentra za ich obetavú a záslužnú prácu. Rada by som v mene spoločnosti Sanofi poďakovala organizátorom za možnosť spolupodieľať sa na tomto podujatí. Malým pacientom želám skoré uzdravenie a úsmev na ich tváričkách,“ uviedla Ing. Beáta Kujanová.

„Špeciálny 12 kanálový EKG prístroj pre deti a adolescentov je dôležitou súčasťou diagnostických, aj kontrolných vyšetrení pacientov, preto sme veľmi uvítali jeho zakúpenie z darovaných prostriedkov od spoločnosti Sanofi,“ uviedol Prof. MUDr. Jozef Mašura za Detské kardiocentrum v Bratislave.

„Zo srdca chcem poďakovať za niekoľkoročnú podporu spoločnosti Sanofi pre naše Detské kardiocentrum. Nesmierne si vážim, že aj v tomto, pre zdravotníctvo komplikovanom období sa nájdu ľudia, ktorí pomáhajú a majú z tejto pomoci úprimnú radosť. Všetkým malým pacientom želám skoré uzdravenie a ďakujem všetkým lekárom, zdravotným sestrám a všetkým pracovníkom Detského kardiocentra za ich obetavý prístup,“uviedol Ing. Mongi Msolly, generálny riaditeľ NÚSCH, a. s. a DKC, pracoviska NÚSCH,

„Nesmierne sa teším, že so spoločnosťou Sanofi spolupracujeme už deviaty rok. Osobitne by som sa chcela poďakovať Ing. Beáte Kujanovej, ktorá sa chopila tejto príležitosti a nepustila ju. Je to pomoc nielen po psychickej stránke pre našich malých pacientov, ale aj po stránke skvalitnenia zdravotnej starostlivosti, a to zakúpením rôznych, životne dôležitých prístrojov. Veľká vďaka však patrí aj celému personálu Detského kardiocentra. Detičkám želám rýchly návrat domov,“ povedala Bc. Dobroslava Krajačičová, hovorkyňa NÚSCH, a. s. a DKC, pracoviska NÚSCH, a. s. .

Medzi malých pacientov aj tento rok zavítali milí a vzácni hostia: operný spevák Martin Babjak, Katka Hasprová, Monika Hilmerová, Jaro Bekr, Janka Lieskovská a Anka Šišková. Na deti čakalo prekvapenie v podobe hračiek, veselého divadielka, klauna DARA s neuveriteľnými balónikmi a sladkostí a milého slova.

Zo srdca ďakujeme!
Detské kardiocentrum (DKC) je jediné vysokošpecializované pracovisko svojho druhu na Slovensku, ktoré poskytuje starostlivosť o deti s vrodenými a získanými srdcovými chybami. Bolo založené v roku 1992 a nadviazalo na činnosť I. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou a Oddelenia detskej kardiológie a kardiochirurgie v Ústave kardiovaskulárnych chorôb v Bratislave. K 01. januáru 2009 sa DKC stalo súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH). Tento variant spája medicínsku výhodnosť so zabezpečením vysokej kvality poskytovanej starostlivosti a možnosťou ďalšieho rozvoja odboru, ako aj ekonomickú výhodnosť zníženia zriaďovacích nákladov a zlepšenia efektivity a rentabilnosti pre oba subjekty. Je však naplánovaná výstavba nového pavilónu DKC pri NÚSCH, a. s., ktorá by sa mala spustiť už budúci rok. DKC poskytuje vysokošpecializované, komplexné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na kardiovaskulárnom systéme u detí v celej škále veku, t. j. od narodenia (resp. od prenatálneho obdobia) do dospelosti, výnimočne aj mladým dospelým.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

LANXESS predstavil inteligentné a udržateľné produkty pre polyuretánový priemysel Wolt podporí gastro zrušením komisií pri vyzdvihnutí a zľavami objednávok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.