Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Maturanti súťažia v Myšlienke o 500 EUR a štipendium na PEVŠ

BRATISLAVA 10. októbra – Paneurópska vysoká škola štartuje už druhý ročník súťaže pre maturantov. V krátkej eseji na populárnu tému doby, sociálnu sieť Facebook, môžu ukázať svoje vedomosti a najmä prehľad a vďaka tomu vyhrať zaujímavé ceny.

Po úspechu prvého ročníka súťaže Myšlienka pokračuje Paneurópska vysoká škola v tejto hravej forme oslovenia maturantov. Tentoraz sa zamerala na fenomén doby u mladej generácie – Facebook. Práve túto sociálnu sieť a jej aspekty z rôznych uhlov pohľadu môžu rozobrať budúci vysokoškoláci vo svojich krátkych esejach (4-6 strán). Zameranie prác by malo kopírovať špecializáciu jednotlivých fakúlt PEVŠ (Fakulta práva, Fakulta ekonómie a podnikania, Fakulta psychológie, Fakulta masmédií, Fakulta informatiky), a teda aj odborný smer, ku ktorému maturanti – súťažiaci inklinujú.

„Zvolenými témami sme sa rozhodli ešte viac priblížiť maturantom a poskytnúť im to, čo je im blízke. Veríme, že stredoškoláci využijú svoju šancu ukázať sa a vyhrať zaujímavé ceny,“ vyjadril sa riaditeľ odboru vzťahov s verejnosťou Paneurópskej vysokej školy Semen Lipickiy.

Podmienky účasti
Súťaž je určená pre tohtoročných maturantov. Esej na vybranú tému by mala mať 4-6 strán (7200-10800 znakov) a možno ju nahrať na priamo na webstránke súťaže www.myslienka.com, alebo zaslať na email myslienka@paneurouni.com do 31.12.2013. Na Fakulte masmédií je možné dokonca nahrať svoju esej vo forme videa a odoslať len link.

Hodnotenie
Zaslané práce bude hodnotiť odborná porota zložená zo zástupcov danej fakulty Paneurópskej vysokej školy. Oficiálne vyhlásenie víťazov sa uskutoční počas Dňa otvorených dverí PEVŠ 15. februára 2014.

Ceny
Autori víťazných prác na jednotlivých fakultách získajú 500 EUR a 50 % štipendium na ročné školné na PEVŠ, druhí 300 EUR a tretí 200 EUR. Autor najlepšej práce celkovo získa navyše Cenu rektora PEVŠ – 100 % štipendium na ročné školné na výhercom vybranej fakulte PEVŠ. Okrem toho všetci účastníci súťaže (ktorí zašlú esej spĺňajúcu podmienky účasti) získavajú automaticky zľavu 100 EUR zo školného za prvý školský rok absolvovaný na PEVŠ.

Ďalšie informácie
Na webe www.myslienka.com sú kompletné informácie o súťaži, témach, a zároveň budú môcť cez ňu študenti odosielať svoje práce. Rovnako budú informácie o súťaži uverejňované na Facebook profile Paneurópskej vysokej školy, facebook.com/PaneuropskaVS a na Twitteri na twitter.com/PaneuropskaVS.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Duálne vzdelávanie v oblasti obchodu si vyžaduje dôraz na rozvoj osobnosti a duševného zdravia Na smrť od Jozefa Kariku v novom zberateľskom vydaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.