Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Liečivý dotyk živých bytostí v Alzheimer Home Avalon

BRATISLAVA 30. novembra 2016 – Bišon Jerry, Hovawartica Jessy a ďalšie psíky, to sú noví priatelia klientov Alzheimer Home Avalon, ktorých si získali vďaka podpore Nadácie VÚB. Projekt „Liečivý dotyk živých bytostí” beží úspešne už niekoľko mesiacov v spolupráci s kynologickým klubom DOGGIE s úžasnými výsledkami.

Alzheimerova choroba /ACH/ spôsobuje postupnú stratu pamäte, ide o nezvratný proces. Avšak emočné centrum u ľudí s alzheimerovou chorobou je stále aktívne, a preto je veľmi dôležité komunikovať a odborne a s láskou pristupovať k ľuďom s ACH takou liečebnou intervenciou, a takým spôsobom, aby v nich po terapii pretrvával pocit šťastia, naplnenia a pohody.

Canisterapia – liečba dotykmi a kontaktom so psíkom, je nesporne účinnou metódou a prostriedkom na navodenie pozitívnych pocitov, na aktivizáciu emočného centra a posilňovanie kognitívnych funkcií. Vďaka liečivému dotyku psíkov sa rozvíja verbálna a neverbálna komunikácia, orientácia v priestore a čase, nastáva sociálna integrácia, čo sú veľmi dôležité atribúty na zlepšenie celkového stavu klientov, spomalenie progresu ochorenia a rast kvality života.

Téme Canisterapia ako nástroj aktivizácie klientov s alzheimerovou chorobou sme venovali aj poslednú tohtoročnú Alzheimer Kaviareň Avalon, kde vytvárame bezpečný priestor na podanie pomocnej ruky všetkým tým, ktorý potrebujú odbornú pomoc a ľudskú podporu.

Ďakujeme Nadácii VÚB za podporu tohto výnimočného projektu a výcvikovej škole DOGGIE za perfektnú spoluprácu pri tak nádhernej práci, akou je pozitívny a častokrát málo docenený vplyv prítomnosti a kontaktu so psom na zdravie človeka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Prelomová novinka v prevencii chronických degeneratívnych a onkologických ochorení na Slovenskom trhu ! Majte sa rada a zorganizujte si domácnosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.