Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Lidl podporil zodpovedné projekty v hodnote 860 000 

Obchodný reťazec sa v oblasti spoločenskej zodpovednosti orientuje na dve základné línie – podporu detí a trvalo udržateľný rozvoj.

BRATISLAVA 16. decembra – Spoločnosť Lidl Slovenská republika podporila v roku 2015 zodpovedné projekty v celkovej hodnote 860 000 . Stovky vážne chorých detí dostanú vďaka špičkovej technike kvalitnú zdravotnú starostlivosť, tisícky žiakov základných škôl budú využívať nové športové a vzdelávacie pomôcky a budúce generácie spoznajú prírodu tak, ako ju poznáme my. „V rámci napĺňania našej spoločenskej zodpovednosti sa primárne orientujeme na podporu detí a ochranu životného prostredia. Budúcnosť nám totiž nie je ľahostajná a spolu s našimi zákazníkmi sme na ceste k lepšiemu zajtrajšku,“ povedal Tomáš Bezák, PR manažér Lidl.

Lidl sa v roku 2015 zameral predovšetkým na podporu tých, ktorí si nedokážu pomôcť sami, na vážne choré deti. Najvýznamnejšou aktivitou v tomto smere bola akcia „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. Vďaka tomuto projektu získalo 14 nemocníc z desiatich slovenských miest celkovo 34 život zachraňujúcich inkubátorov v hodnote 600 000 . S využitím najmodernejšej techniky a postupov je dnes možné zachrániť pacientov, ktorých nádej na úspešné zvládnutie ich zápasu bola ešte nedávno výrazne menšia. Preto Lidl venoval Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici špeciálny prístroj Cardiohelp v hodnote 60 000 . Na Slovensku tak vzniklo vôbec prvé detské centrum mimotelovej oxygenácie. Úspešnosť terapie detí so zlyhávajúcimi pľúcami by mala vzrásť z 1 až na 85%. Vďaka plne funkčnému transportnému tímu môžu v Banskej Bystrici takýmto spôsobom liečiť pacientov z celého Slovenska. Cardiohelp je využiteľný aj v prípade poškodenia srdca a v krajných prípadoch môže slú
žiť aj pre dospelých. Lidl sa podieľal aj na modernizácii Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Na klinike pribudla nová rodinná izba slúžiaca na diskrétnu komunikáciu lekárov s pacientmi a ich rodičmi. S ohľadom na zdravotnú bezpečnosť a vyšší komfort detí boli zrekonštruované aj pacientske izby, nové sú aj podlahy a tiež kuchynka. Obchodný reťazec sa na projekte, ktorý realizoval v spolupráci s Nadáciou Markíza, podieľal sumou 62 000 .

V rámci projektu „Zdravé oči už v škôlke“ poskytuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) bezplatné vyšetrenie zraku detí v predškolskom veku. Lidl venoval ÚNSS dva autorefraktometre v hodnote 13 000 . Tieto prístroje pomôžu včasne diagnostikovať prípadné poruchy zraku, ktoré by inak boli odhalené až podstatne neskôr. Toto vyšetrenie, ktoré nie je súčasťou povinnej prevencie, sa vykonáva priamo v škôlkach.

Od nového školského roku Lidl rozšíril projekt „Váš nákup = veľká pomoc“ aj na zmodernizované predajne. Cieľom je podporiť základné školy nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti novootvorenej či zrekonštruovanej predajne poskytnutím športových a pedagogických potrieb. V roku 2015 získalo 11 škôl z 5 miest pomôcky v hodnote 33 000 .

Podať pomocnú ruku potrebujú aj tie deti, ktoré nemajú rodičov, alebo z iných dôvodov vyrastajú v detských domovoch. Tejto činnosti sa takmer štvrťstoročie venuje Úsmev ako dar. Partnerská spolupráca medzi touto neziskovou organizáciou a Lidlom trvá už niekoľko rokov. Obchodný reťazec Úsmevu na jeseň poskytol grant 15 000  na modernizáciu priestorov centrály.

Dlhodobou iniciatívou Lidla je projekt zalesňovania kalamitného územia v Tatrách – „Voda pre stromy“. Aktuálne v slovenských horách rastie 315 000 stromčekov na ploche s rozlohou približne 120 hektárov. V máji 2015 pribudlo vďaka zákazníkom spoločnosti Lidl, ktorí sa do projektu zapájajú kúpou 1,5 l minerálnej vody Saguaro, 115 000 sadeničiek.

Vždy aktuálne a zaujímavé informácie o spoločnosti Lidl Slovenská republika nájdete na sociálnych sieťach.

Facebook: https://www.facebook.com/lidlslovensko
Instagram: https://instagram.com/lidlsk/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC5oGq-pQRauK3TFdDa0ZPAQ
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/lidl-slovenská-republika-v-o-s-

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ukážeme Vám ako pomáhať každým nákupom Na prvom mieste, nový podcast na scéne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.