Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kúsok Afriky u našich susedov vo Viedni

BRATISLAVA 30. júla – Africkú kultúru a atmosféru si môžu obyvatelia Viedne i návštevníci vychutnať na festivale, ktorý potrvá až do 4. augusta. Podujatie nazvané Dni Afriky vo Viedni približuje už po deviaty raz život Čierneho kontinentu, jeho kultúru, ľudí, hudbu či pestré chute. Návštevníkov očakáva na viedenskom ostrove Donauinsel až 15 koncertov hudobných interpretov a kapiel z rôznych kontinentov, kulinárske špeciality zo všetkých kútov Afriky, orientálny chill-out v salóniku Sahara, pestrý program pre deti, ale aj prezentácie a diskusie.

Autentickú africkú atmosféru, rozmanitosť a radosť zo života prinášajú na festival vystavovatelia i gastronómovia z rôznych kútov, od Namíbie po Egypt, od Senegalu až po Keňu. Veľkým ťahákom popri hudbe je tradičný bazár s umeleckými predmetmi a typickými africkými produktmi a výrobkami ako sú pestrofarebné látky a odevy, pestré masky, šperky, hudobné nástroje, drobný nábytok, vzácne oleje, kozmetika i rôzne koreniny a bylinky. Návštevníci si vychutnajú aj ukážky umeleckých remesiel, workshopy bubnovania a tanca, náboženské oslavy, obchodíky či detský program.

Lákavý je aj hudobný program festivalu s menami zahraničných interpretov ako charizmatickej speváčky Jenny Bell z Ugandy, Véro La Reine z Kamerunu, ktorá do Viedne prinesie bikutsi, tradičnú hudbu svojich predkov, Cloud Tissa s kapelou hrajúci reggae, afro beats a hip-hop. Formácia Green Curry zahrá na festivale zas fúziu ska a džezu, okoreneného reggaem a zoskupenie Iyasa zo Zimbabwe priblíži tradičné piesne a tance spred stoviek rokov. Podrobný line up nájdu záujemci na www.wien.afrika-tage.de.

Aj témy spolunažívania, projekty pomoci africkým deťom a ďalšie podporné projekty tvoria súčasť festivalu. Aktuálnym témam sú venované prednášky, prezentácie a diskusie neziskových organizácií a spolkov.

Na Dni Afriky vo Viedni si záujemci zájdu v pondelok až piatok od 14.00 do 24.00 hod., počas víkendov od 11.00 do 24.00 hod.. Jednodňová vstupenka zakúpená do 18.00 hod. stojí 8 euro, po 18.00 hod. 15 euro. Deti do veku 13 rokov majú voľný vstup.

Ďalšie fotografie z festivalu Dni Afriky vo Viedni
https://picasaweb.google.com/115994878713938144464/AfrikaTageWienImpressionen

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skrášlili sme priestory detského kardiocentra. OBI deťom s radosťou! Nové Bistro u Býka: V centre Prahy budú dostupné tie najlepšie slovenské chute

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.