Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101716_vlci2 676x507.jpg
23. mája 2023 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Kúpele, víno a zmyselnosť. Aj to je novinka Vlčí brloh

23.5.2023 – „Mysli na peniaze,“ šepne jej Amara. Stoja nalepené na seba v smradľavom úzkom priestore schodiska. „Mysli na všetkých tých boháčov! To bude čosi celkom iné než žobráci, čo sem chodia.“

Toto je príbeh Amary a mesta Pompeje v roku 74 pred Kristom. Amara je prostitútka, ktorú predá vlastná rodina do otroctva, pretože ju nedokáže uživiť. Amara sa dostane do nevestinca Vlčí brloh, kde ju využíva krutý majiteľ. Sledujeme jej príbeh, bežný život vo vykričanom dome, príbehy ďalších dievčat.
To je novinka Vlčí brloh.

Amara bola milované dieťa svojich rodičov, otcova smrť však uvrhla celú rodinu do biedy a spečatila Amarin osud. Matka ju predala do neslávne známeho vykričaného domu v Pompejach, kde skončila ako otrokyňa. Jej pánom sa stáva človek, ktorého z duše nenávidí. Hoci je vzdelaná, inteligentná a vynaliezavá, vo Vlčom brlohu sa od nej očakáva len to, aby vo všetkom vyhovela zákazníkom. Ona sa však nechce dať zlomiť.

So svojimi sestrami, vlčicami z Brlohu, sa navzájom podporujú a zdieľajú medzi sebou svoje radosti, strasti či sny. Ulice Pompejí pulzujú životom plným nekonečného množstva príležitostí a Amara zisťuje, že aj ten najposlednejší otrok môže zmeniť svoj osud. V starovekom meste má však všetko stanovenú svoju cenu. A Amara netuší, koľko zaplatí za svoju slobodu.

Pozrite si video s autorkou Elodie Harper:

Vlčí brloh sa odohráva v pompejskom lupanáriu a ponúka možnosť priblížiť sa životu žien, ktoré dlhé stáročia zostávali v tieni nezáujmu a zabudnutia. Príbeh stojí na postavách a dialógoch, ktoré posúvajú rozprávanie dopredu, a hoci tam nie je akcia, či nejaké extra dramatické situácie, baví vás to čítať a máte chuť obracať stránky.

Elodie Harper je novinárka a víťazka súťaže o najlepšiu poviedku. Ako autorka príbehu Wild Swimming získala v roku 2016 hlavnú cenu súťaže Bazaar of Bad Dreams, v ktorej rozhoduje Stephen King.
Napísala dva krimitrilery, ktoré boli mimoriadne úspešné. Vlčí brloh je tretia kniha a teraz druhej časti The House with the Golden Door.
V súčasnosti pracuje ako reportérka a moderátorka televíznej stanice ITV News Anglia, predtým pracovala ako producentka pre stanicu Channel 4 News.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

AquaCity Poprad: 20 rokov zážitkov a 20 rokov zábavy Kúpeľné leto na Liptove odštartuje Dara Rolins

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.