Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kríž navrhol, aby Bratislava vyjadrila sústrasť obetiam na Ukrajine

BRATISLAVA 22. mája – Nezávislý poslanec bratislavského mestského zastupiteľstva, Oliver Kríž, dnes na rokovaní zastupiteľstva predložil uznesenie, v ktorom mestskí poslanci vyjadrujú sústrasť obetiam násilností a bojov na Ukrajine a zároveň podporujú územnú celistvosť a suverenitu východného suseda SR.

Viedla ho k tomu snaha rozptýliť prípadnú mylnú interpretáciu rozhodnutia magistrátu neumožniť občianskemu združeniu Jablko umiestniť na Námestí slobody symbolický cintorín, ako prejav neúcty, alebo nezáujmu o obete konfliktu.

Prijatie uznesenia má podľa Kríža významný symbolický a morálny význam, keďže Bratislava je Hlavným mestom Slovenskej republiky.

Uznesenie
Mestské zastupiteľstvo Hlavného mesta SR Bratislavy vyjadruje sústrasť a solidaritu so všetkými obeťami násilností na Ukrajine. Mestské zastupiteľstvo ďalej podporuje územnú celistvosť Ukrajiny, jej suverenitu a slobodnú vôľu jej občanov, pričom len občania Ukrajiny by mali mať právo sa rozhodnúť v akom integračnom a civilizačnom zoskupení sa má nachádzať ich krajina.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Tri nové vozidlá určené na terénne sociálne služby bude Slovenský Červený kríž využívať vďaka podpore Kauflandu Pomoc za vyše 117 000 eur – to je výsledok októbrovej zbierky Pomáhame potravinami, ktorú zorganizoval Kaufland a Slovenský Červený kríž

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.