Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Img4419.jpg
29. mája 2018 PR správy od PRservis.skSITA Diskusia()

Kráľovské víno zo Španielska konečne na Slovensku

BRATISLAVA 29. mája – Najhodnotnejšia značka vína na svete – TORRES – vstupuje na slovenský trh. Vinárstvo je známe nielen kvalitným vínom, ekologickým prístupom k jeho výrobe, ale aj úctou k rodinnej tradícii.  

Spoločnosť Wineloversclub.sk uviedla počas podujatia „Vínne reči“ na slovenský trh jedinečné kráľovské víno zo Španielska – TORRES.

Hostia „Vínnych rečí“, herci Dominika Morávková a Ady Hajdu, mali možnosť ochutnať napríklad najlepší španielsky Cabernet Sauvignon, ktorý už viac ako 40 rokov zbiera ocenenia z celého sveta. Ďalšie vína predstavené počas podujatia patria medzi obľúbené moky španielskej kráľovskej rodiny.

Wineloversclub.sk prezentuje jednu z najširších, najkvalitnejších a najkomplexnejších ponúk zahraničných a slovenských vín na Slovensku. Od mája sú v ponuke dostupné aj svetové unikáty z rodinného Vinárstva TORRES, ktoré sa výrobe vína venuje už päť generácií. Vinárstvo TORRES neprodukuje len výborné a vysokokvalitné vína, ale je aj žiarivým príkladom ekologickej firmy.

Img4359.jpg

TORRES je najoceňovanejším vinárstvom na svete. V roku 2017 získalo ocenenie najcennejšia značka sveta. Tradícia tvorby vína siaha až do 18. storočia. Vinárstvo bolo ako značka založené v roku 1870 Jaimem Torresom v meste Pacs, ktoré sa nachádza 4 kilometre od Vilafranca del Penedès.

TORRES je rodinné vinárstvo, ktoré riadi piata generácia rodiny TORRES. V súčasnosti v jej čele stojí Miguel Torres, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti. Vinárstvo TORRES v súčasnosti disponuje najrozsiahlejšími vinohradmi v oblasti Penedès a je aj najväčším výrobcom vína v Španielsku. Svoje pôsobenie rozšírilo aj na vinice v USA (Kalifornia-Sonoma) a Južnej Amerike (Čile). Svoje produkty vyváža do 140 krajín.

Pod značku TORRES patria aj ďalšie podznačky ako Viña Sol, Sangre de Toro, De Casta, Coronas, Atrium a Viña Esmeralda. Viaceré druhy vín značky TORRES sa vyrábajú nielen zo španielskych, ale aj z medzinárodných odrôd hrozna.

TORRES prispel k významným objavom v oblasti enológie v Španielsku, a to použitím fermentácie pri kontrolovaných teplotách či dozrievania vína v malých dubových sudoch počas dôkladne definovaného času. Postup je podobný tvorbe vín z oblasti Bordeaux.

Mas La Plana Cabernet Sauvignon hviezdou večera

Vino.jpg

Exkluzívne predstavený Cabernet Sauvignon  Mas LaPlana pochádza z malej 29 hektárovej vinice.

Mas La Plana je výberom najlepšieho hrozna, ktoré sa v prísne obmedzených množstvách používa na výrobu klenotu, akým je toto červené víno, ktoré je  známe po celom svete.

Prvé ocenenie získalo na výstave vína v Paríži v roku 1979, kedy porazilo najslávnejšie vína z oblasti Bordeaux. Od toho času zbiera jedno ocenenie za druhým a celkový počet momentálne dosiahol stovku.

 

 

 

TORRES šetrný k prírode

Výroba vína v spoločnosti TORRES vždy rešpektovala životné prostredie a používala biologické alternatívy, ktoré nie sú agresívne voči prírode. Do roku 2020 majú za cieľ znížiť emisie CO2 o 30 % na fľašu.

V rámci ekologického konceptu firmy, ktorý sa z generácie na generáciu zdokonaľuje, začlenilo vinárstvo TORRES do výroby aj recyklačný proces pracujúci najmä s odpadom.

Na podporu jeho selektívneho zberu má vinárstvo vyčlenený priestor vo výške 450 m3 a špeciálne zariadenia, ktoré sú schopné vyčleniť až 46 rôznych druhov odpadu. Takýmto spôsobom vinárstvo recykluje 99,3 % odpadu vytvoreného v priebehu výroby.

O Wineloversclub.sk (WLC)

WLC je spoločnosťou, ktorá bola založená v roku 2015 a zaoberá sa importom a distribúciou prémiových vín na slovenskom trhu. Jeden zo spoluzakladateľov Roman Milata, má vyše 20 ročnú prax s výrobou, distribúciou a marketingom vína.

Cieľom WLC je predstavovať vína v podmienkach modernej gastronómie. Ponúka tie najlepšie vína najvyššej kvality, s fokusom na „best value“ kategóriu vín. Je exkluzívnym dodávateľom vín do desiatok 4* a 5* slovenských hotelov a reštaurácií, pre sieť reštaurácií Medusa Group, okrem iného spoločnosť vínom zastrešovala aj posledné tri ročníky Plesu v Opere.

WLC je aj jedným z lídrov na trhu v oblasti odborného poradenstva pri výbere a investičnom nákupe vín – s ohľadom na individuálne potreby klienta. WLC je stálym firemným členom ASSR a exkluzívnym partnerom ASSR pri organizovaní medzinárodných Majstrovstiev Slovenska Sommeliérov.

*podľa DRINKS International Magazine

http://drinksint.com/news/fullstory.php/aid/6942/Torres:_The_World_s_Most_Admired_Wine.html

K téme

BILLA rozširuje ponuku lokálnych dodávateľov o ďalšie dva regióny. Výrobky z regiónov ponúka už na 69 predajniach Harry Bosch má nové prípady

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.