Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89625_cez seba.jpg
8. januára 2019 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Kráčajte v novom roku po správnej ceste

BRATISLAVA 8. januára 2019 – Túžite mať viac času na svojich najbližších, viac sa venovať rodine a nepripúšťať si všetko k srdcu tak, ako minulý rok?
Možno aj vy máte pocit, že svet naokolo zošalel. Ženieme sa za kariérou, chceme viac a viac peňazí, či materiálnych statkov…a pritom si ani nevšimneme, ako nás to všetko ničí, stresuje a oberá o vnútorný pokoj.
Získajte tipy, ako vystúpiť z tohto šialeného sveta. Ako opäť nájsť vnútorný pokoj, spomaliť a vychutnávať si život.

Pritiahnite si zázraky

Český spisovateľ a osobný poradca Jan Menděl tvrdí, že afirmácie sú veľmi využívanou a účinnou technikou, ako naprogramovať svoju myseľ. Ako sa zbaviť negatívnych myšlienok a pritiahnuť tie optimistické – napísal o tom niekoľko úspešných kníh.
„Aby sa v tvojom živote mohli udiať zázraky, musíš sa prestať snažiť mať všetko pod kontrolou a dať im priestor, aby sa vôbec udiali,“ píše vo svojej najúspešnejšej knihe Afirmace.
Podľa Menděla sa musíme mať v prvom rade radi, pretože len tak vyžarujeme zvláštne sympatie, ktoré druhých inštinktívne priťahujú.
Niekedy nám je ťažko, máme pocit, že doslova živoríme. „Ale či už ste dolu alebo hore, v kŕčoch smiechu alebo plačete, pamätajte si, že máte jedinú úlohu: žiť! Musíte žiť, nech sa deje čokoľvek. Váš život musí pokračovať, pokým sa nepresype posledné zrnko vo vašich kozmických hodinách. Žite a nechajte žiť. Viac od seba nechcite,“ odkazuje Jan Menděl.

Vystúpte von zo šialeného sveta

A o tom, ako nájsť pokoj, pohodu, striasť zo seba stres a užívať si život bude Jan Menděl hovoriť aj na jedinej slovenskej prednáške v sobotu 19.januára. Dve hodiny duchovných tipov v Bratislave. „Budeme hovoriť o tom, ako žiť v tomto svete, nezblázniť sa a naučiť sa čaro duchovného života,“ približuje sympatický Honzo.
Prečítajte si viac o prednáške Cesta von zo šialeného sveta, na ktorej sa naučíte:

ako sa zbaviť stresu a napätia
ako nájsť rovnováhu a pokoj v duš
ako spomaliť a vychutnávať si život
ako potlačiť negatívne pocity
ako si zlepšiť duševné i fyzické zdravie

„Naozaj sa dá naučiť žiť šťastne aj v tomto šialenom svete,“ tvrdí Jan Menděl. „Stačí zmeniť spôsob, akým premýšľame a reagujeme na veci, udalosti a ľudí. Musíme sa raz a navždy psychicky vymaniť z nezmyselných bariér materializmu a pochopiť, že sme duchovné bytosti, ktoré žijú svetský život. A nie naopak.“
Podľa neho sa musíme naučiť pracovať so svojimi myšlienkami, pretože od stavu mysle sa odvíjajú všetky ostatné oblasti nášho života.

Jan Menděl je medzinárodne akceptovaný, prednášal napríklad na ezoterickom festivale Allfest 2018. Jeho prácu si už všimla aj vplyvná medzinárodná duchovná organizácia Peace Revolution.

Všetko je o láske

„Nesnaž sa byť niekým iným. Tvoja energia ťa aj tak prezradí,“ tvrdí Menděl v novej knihe Cez seba zmením teba. Jeden z jeho najdôležitejších tipov je – milujet sami seba. Nie je to o sebaláske, nie je to o egu, či samoľúbosti.
Ak chceme rozdávať lásku, musíme sa mať najskôr úprimne radi. Sebaláska je jeden z pilierov spokojného a naplneného života. Fyzického i duševného zdravia.
Iba človek, ktorý sa má rád, môže mať skutočne rád aj druhých ľudí. Taký človek je nosičom mieru, ktorý tento svet tak potrebuje…
A ako Jan Menděl dodáva – čokoľvek s láskou daruješ sa ti znásobené vráti.

Milan Buno, literárny publicista

K téme

Inšpirujte sa pánskym bedekrom plným štýlu a elegancie Letné novinky v Auparku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.