Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Košická deklarácia o spájaní pravice pred voľbami

BRATISLAVA 5. novembra – Nasledujúce tlačové vyhlásenie pochádza od Richarda Sulíka, Ľubomíra Galka (obaja SaS), Viliama Novotného (SDKÚ-DS) a Rastislava Masnyka (kandidát na predsedu KSK s podporou SaS a SDKÚ-DS)

Ostáva nám necelý týždeň do volieb, kedy sa bude rozhodovať o tom, kto bude riadiť jednotlivé samosprávne kraje po celom Slovensku. Taktiež si občania budú vyberať, kto ich bude reprezentovať v jednotlivých zastupiteľstvách samosprávnych krajov.

Tieto voľby však nie sú iba o VÚC, tieto voľby sú možnosťou, aby občania vyjadrili svoj nesúhlas s politikou R. Fica a vládou jednej strany.

Smer-SD riadi prostredníctvom svojho primátora mesto Košice, riadi kraj cez predsedu Košického samosprávneho kraja, ovláda taktiež masu poslušných poslancov, ktorí tvoria väčšinu v NRSR. Smer prešpikoval všetky úrovne verejnej a štátnej správy svojimi ľuďmi, no občania zlepšenie nepociťujú.

V súčasnej situácii, keď je vláda Smer-u na všetkých úrovniach samozrejmosťou, prichádzajú voľby do orgánov samosprávnych krajov, ktoré poskytujú možnosť na kontrolu moci. Z nie vzdialenej histórie vieme, že vláda jednej strany je tou najhoršou voľbou pre slobodu i životnú úroveň občanov.

Často sa stretávame pri komunikácii s voličmi s názorom, aby sa pravicové strany spojili, pretože len tak dokážu poraziť stranu Smer. Aktívne pracujeme na zjednocovaní pravice už vo voľbách do VÚC. Strany SaS a SDKÚ-DS postavili Rastislava Masnyka ako spoločného kandidáta pravicových strán na post predsedu KSK.

Minulý týždeň bola uzavretá dohoda medzi Rastislavom Masnykom a Rudolfom Bauerom, že v prípade druhého kola sa vzájomne podporia, keďže politika súčasného župana a strany Smer neprospieva KSK.

Pevne veríme, že ak Rastislav Masnyk postúpi do druhého kola, verejne ho v boji proti Zdenkovi Trebuľovi, kandidátovi strany Smer, podporia aj KDH, kandidát OKS Ivan Kuhn, kandidátka strany NOVA Dominika Palaščáková a prípadne aj ďalší kandidáti na predsedu KSK.

Voľby do VÚC sú príležitosťou zmobilizovať voličov, aby vyjadrili svoj názor na politiku nezodpovedného rozhodovania a arogancie moci, aby deklarovali svoju vôľu presadiť princípy právneho štátu a transparentného rozhodovania o veciach verejných.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Kráľovná z téglika oslavuje 70 rokov. Ako sa z tresky v majonéze stal gastronomický klenot Slovákov? Aj takto chutí domov! RYBA Košice vítala na letisku Slovákov prichádzajúcich zo zahraničia treskou a rožkom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.