Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. januára 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Konto bariéry pomáha deťom už 22 rokov

BRATISLAVA 22. januára – 22 rokov nepretržitej pomoci deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím a približne 630-tisíc eur rozdelených na príspevky na nákup kompenzačných pomôcok, ktoré pomáhajú uľahčiť život stovkám rodín po celom Slovensku. Aj to je Konto Bariéry, ktoré už dlhé roky patrí medzi najdôležitejšie projekty Detského fondu Slovenskej republiky.

V roku 2015 sme vďaka Kontu Bariéry pomohli 56-tim deťom so zdravotným postihnutím a 3 zariadeniam, ktoré sa o takéto deti a mladých ľudí starajú. Na rôzne zdravotné kompenzačné pomôcky sme prispeli sumou 44.940,44  (zoznam príspevkov nájdete aj na www.dfsr.sk). Do ďalšieho roka vstupuje Konto Bariéry s niekoľkými zmenami. Je pre nás veľkým ocenením, že Správnu radu, ktorá pravidelne posudzuje jednotlivé žiadosti o pomoc a rozhoduje o príspevkoch, posilní prednosta Kliniky detskej neurológie DFNsP v Bratislave Doc. MUDr. Pavol Sýkora, PhD. Novou predsedníčkou Správnej rady bude bývalá dlhoročná riaditeľka DF SR Ing. Alena Synková, CSc.

Pomáhať deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím môžete spolu s nami aj v roku 2016, a to hneď niekoľkými spôsobmi:
– jednorazovo alebo aj pravidelne prispievať priamo na účet verejnej zbierky – 4020840312/7500
– prostredníctvom darcovskej SMS – na číslo 877 pošlete SMS v tvare DMS BARIERY v hodnote 2 , z ktorej na Konto Bariéry poputuje 96 % (1,92 ). Ak chcete prispievať pravidelne, stačí na číslo 877 poslať SMS v tvare DMS START BARIERY, čím si aktivujete mesačné automatické posielanie darcovských SMS (každá v hodnote 2 ).

Pomáhať deťom a ich rodinám prekonávať úplne zbytočné, no niekedy o to väčšie bariéry, môžeme nielen vďaka našim partnerom (predovšetkým ČSOB Nadácia, ČSOB Bratislava Marathon, Nadácia Televízie Markíza, Rádio Expres, Prvá stavebná sporiteľňa…), ale aj vďaka mnohým individuálnym prispievateľom. Srdečne ďakujeme za každý jeden dar, a sme hrdí na to, že všetky príspevky, ktoré takto dostaneme, do posledného centu rozdeľujeme rodinám, ktoré sú často vo veľmi ťažkej životnej situácii a potrebujú našu pomoc. Všetky informácie o tom, ako žiadať o pomoc z Konta Bariéry, nájdete na www.dfsr.sk/12.

Viac informácií Vám rada poskytne:
PhDr. Alena Kuišová, riaditeľka Detského fondu Slovenskej republiky
dfsr@dfsr.sk; 0911/373 733

DETSKÝ FOND SLOVENSKEJ REPUBLIKY je občianske združenie, ktoré vzniklo 12. mája 1990 a odvtedy mnohými konkrétnymi aktivitami chráni práva dieťaťa. V súčasnosti pomáhame hlavne deťom so zdravotným postihnutím prispievaním na kompenzačné pomôcky – Konto Bariéry; pomáhame sociálne ohrozeným skupinám – MIXklub – nízkoprahové centrum pre deti a MIXáčik – nízkoprahové rodinné centrum; organizujeme aktivity na pomoc rodinám s deťmi s poruchami pozornosti, hyperaktivitou (ADHD) a s poruchami správania – Hyperaktívne deti v rodine. Viac informácií o Detskom fonde SR nájdete aj na www.dfsr.sk a www.facebook.com/dfsr.sk). Vďaka našim partnerom sme doteraz mohli zlepšiť život tisíckam detí na Slovensku. Ďakujeme.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

ZSSK vypraví 95 mimoriadnych vlakov na stretnutie so Sv. Otcom Františkom Niké Majstrovstvá Slovenska v malom futbale: Favoritmi bookmakerov sú domáci Košičania i obhajcovia titulu z Bratislavy!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.