Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia Otáz(ni)ky osobnosti naplnila očakávania

BRATISLAVA 14. novembra – Vo štvrtok sa pod záštitou Ministra kultúry SR Mareka Maďariča uskutočnila na Fakulte masmédií PEVŠ medzinárodná vedecká konferencia Otáz(ni)ky osobnosti. Medzi hosťami bol aj rakúsky politik a dlhoročný prezident rakúskej pobočky Paneurópskej únie Karl von Habsburg, herečka a pedagogička Božidara Turzonovová, či husľový virtuóz Peter Michalica.

Medzinárodná vedecká konferencia Otáz(ni)ky osobnosti, ktorú zorganizovala Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, zarezonovala vo verejnosti nielen názvom, ale aj rôznorodosťou príspevkov a vystúpeniami viacerých významných osobností. Konferenciu otvoril dekan FM PEVŠ prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD. Na úvod prehovoril aj rektor Paneurópskej vysokej školy v Bratislave prof. JUDr. Ján Svák, DrSc.

V prvej časti konferencie vystúpili hostia, ktorí sa venovali nastolenej téme z rôznych uhlov pohľadu. Napríklad Karl von Habsburg hovoril o charizme osobnosti, známa slovenská herečka a pedagogička prof. Mgr. art. Božidara Turzonovová z vlastnej skúsenosti hovorila o sláve a popularite. Prítomní ocenili aj emotívne vystúpenie husľového virtuóza prof. Mgr. art. Petra Michalicu, či hudobného skladateľa prof. Mgr. art. Juraja Hatríka. Zaujímavé boli aj príspevky architekta prof. Ing. akad. arch. Jána Bahnu, spisovateľa Ing. Antona Hykischa, novinár a spisovateľ literatúry faktu Jána Čomaja, riaditeľa Historického ústavu SAV PhDr. Slavomíra Micháleka, DrSc., alebo známeho katolíckeho kňaza Mons. Mariána Gavendu.

Na konferencii boli prítomní študenti z Moskovskej štátnej univerzity M. V. Lomonosova so svojou pedagogičkou Dianou Y. Kulchitskajovou, PhD., ktorá sa vo svojom príspevku venovala novým dimenziám žurnalistickej osobnosti z psychologického hľadiska. Odborné príspevky predniesli pedagógovia a doktorandi z viacerých vysokých škôl.

Cieľ vedeckej konferencie – podnietiť diskusiu o osobnosti z viacerých uhlov pohľadu, predovšetkým z psychologického, pedagogického, filozofického a spoločenského – bol naplnený. Organizátori konferencie veria, že diskusii o osobnosti bude v priestore, kde sa vychovávajú a ovplyvňujú budúci pracovníci médií a marketingu, pokračovať.

Kroky slov – nová publikácia Fakulty masmédií PEVŠ
Na Fakulte masmédií PEVŠ vyšla kniha Kroky slov o živote a diele prof. PhDr. Andreja Tušera, CSc.

Slávnostné uvedenie zborníka z Kolokvia o živote a diele prof. PhDr. Andreja Tušera, CSc. pod názvom Kroky slov bolo súčasťou medzinárodnej vedeckej konferencie Otáz(ni)ky osobnosti. Dve podujatia sa nespojili náhodne, naopak, cieľom organizátorov z Fakulty masmédií PEVŠ bolo poukázať na osobnosť známeho dlhoročného žurnalistu a pedagóga prof. Tušera a cez neho na novinársku osobnosť. Osobnosť novinára, ktorá má niekedy v rukách osudy iných ľudí, ovplyvňuje názory, usmerňuje spoločenskú mienku, pripomína základné ľudské princípy a pravidlá.

Knihu uviedli medzi čitateľov dekan fakulty prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD., PhDr. Mária Miková, bývalá študentka prof. Tušera, dnes šéfredaktorka časopisu Slovenka a Ing. Karol Kvál, primátor mesta Senec, kde profesor Tušer vyše sedemdesiat rokov býva. Podujatie moderovala takisto bývalá študentka prof. Tušera, absolventka doktorandského štúdia Fakulty masmédií PEVŠ a moderátorka TV JOJ, PhDr. Lucia Barmošová, PhD.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ROCKový formát Metro ON Line spojil komunity z iných svetov Ako využívať umelú inteligenciu na lepší život, starostlivosť o prírodu a mier vo svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.