Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. mája 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia ITAPA: Finále musí byť dynamické a presvedčivé

BRATISLAVA 21. mája – Už 30. mája top lídri informatizácie Slovenska zhodnotia, ako ďaleko krajina pokročila v procese eGovernmentu a digitalizácie. Jarná konferencia ITAPA zodpovie predovšetkým to, ako úspešne a čo najrýchlejšie dokončiť súčasné informatizačné projekty v krajine. Priority nového programového obdobia 2015-2020 predstaví štátny tajomník Ministerstva financií SR Peter Pellegrini.

Informatizácia Slovenska je v časovom sklze, a preto Ministerstvo financií povie svoju predstavu súčasných problémov aj s praktickými návodmi na ich riešenie, aby sa čo najskôr začala reálne odstraňovať prítomná byrokracia. Diskutovať o nich sa bude za Okrúhlym stolom, ktorý patrí k tradičným vrcholom konferencie ITAPA. “Dostali sme sa do finále tohto programovacieho obdobia. Teraz, v cieľovej rovinke musíme využiť všetku energiu, aby ľudia konečne začali cítiť výhody eGovernmentu” komentujú súčasnú situáciu organizátori Jarnej konferencie ITAPA.

Na konferencii, ktorá sa v Bratislave zíde už budúci týždeň, sa top lídri digitalizácie podrobne pozrú aj na niektoré konkrétne projekty z oblasti elektronického zdravotníctva, či sociálneho poistenia. Hodnotiť sa bude aj kvalita a funkčnosť niektorých portálov verejnej správy, akým je napríklad Register fyzických osôb a adries.

S praktickými výsledkami digitalizácie kultúrneho dedičstva sa pod gesciou Ministerstva kultúry predstavia odborníci zo Slovenskej národnej knižnice a Múzea SNP. Prvýkrát tak budú mať účastníci konferencie možnosť vidieť, ako vyzerajú digitalizované objekty.

Veľkou témou informatizácie spoločnosti je pokrytie Slovenska širokopásmovým internetom. Viac ako 700 obcí totiž stále nemá prístup na rýchly internet. Inšpiráciu, ako čo najrýchlejšie dobudovať internetové diaľnice do každej obce, ponúkne prednáška pobaltského experta Gediminasa Šečkusa, ktorý predstaví litovské riešenie zavádzania broadbandu. Litvu totiž možno považovať za vzorový príklad rozšírenia broadbandu.

Možno predpokladať, že aj záverečný blok Jarnej konferencie ITAPA pod názvom eDemokracia versus Ochrana osobných údajov vzbudí značnú pozornosť a možno aj protichodné názory. Do diskusie, ako skĺbiť tieto dva fenomény, vstúpi aj zástupca Americkej obchodnej komory. Očakáva sa, že účastníci konferencie, na ktorú sa ešte stále možno prihlásiť, získajú potrebné a podrobné informácie aj o nasledujúcom programovacom období, ktoré sa začne v roku 2015.

ITAPA (Informačné technológie a verejná správa) je od roku 2002 najväčším podujatím na Slovensku, ktoré sa zaoberá informatizáciou verejnej správy (eGovernmentom).

Podrobnejšie informácie o Jarnej konferencii ITAPA a kompletný program nájdete na www.itapa.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.