Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia iDEME OPIS má za sebou ďalší úspešný ročník

BRATISLAVA 26. júna – Včera sa v Bratislave uskutočnil už ôsmy ročník odbornej konferencie iDEME (Informatizácia až po dediny a mestá), ktorá bola venovaná informatizácii verejnej správy. Hlavnou témou bola prezentácia nových elektronických služieb verejnej správy, ktoré vznikli realizácou projektov s podporou Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS). Názov konferencie bol preto tento rok modifikovaný na iDEME OPIS 2015.

Podujatie zorganizovali občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP) a Riadiaci orgán OPIS na ÚV SR. Spoluorganizátorom bolo DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska (DEUS), realizátor národného projektu Dátové centrum obcí a miest (DCOM). Záštitu nad konferenciou prevzal Úrad vlády SR.

Ako informoval prezident PPP Milan Ištván, organizátori vytvorili vybraným poskytovateľom elektronických služieb priestor na ich odprezentovanie pred odbornou verejnosťou a médiami, aby zvýšili informovanosť verejnosti a podporili jej záujem využívať tieto nové služby verejnej správy. Špeciálnu pozornosť na podujatí venovali národnému projektu DCOM a elektronizácii služieb mesta Žilina. Na úrovni štátnej správy vybrali Ústredný portál verejnej správy Slovensko.sk, Register adries, Národnú evidenciu vozidiel, elektronické služby rezortov práce a školstva.

Peter Kostolný, generálny riaditeľ sekcie operačných programov na Úrade vlády SR, ktorá je Riadiacim orgánom OPIS, prezentoval stav implementácie OPIS, jeho najvýznamnejšie prínosy pre spoločnosť, ale aj pripravovanú komunikačnú kampaň. Pavel Bojňanský, generálny riaditeľ sekcie informatizácie spoločnosti na MF SR, ktorá je sprostredkovateľkým orgánom pre eGovernment projekty OPIS, zasa vyvrátil niektoré mýty a dezinformácie, ktoré sú o OPIS nesprávne prezentované v médiách.

V samostatnom bloku prednášok bol predstavený manažment EŠIF – Európskych štrukturálnych a investičných fondov. Veľký záujem bol najmä o prezentáciu nového informačného systému na manažment eurofondov ITMS2014+, ktorý prevádzkuje Centrálny koordinačný orgán (CKO) na Úrade vlády SR.

Striebornými partnermi konferencie iDEME OPIS 2015 boli spoločnosti ALITER Technologies, AXASOFT a SAS Slovakia. Partnermi sú BiZZdesign, SEVITECH a CORAgeo. Mediálnymi a obsahovými partnermi boli Fórum pre komunikačné technológie, SITA, ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a Výskumný ústav spojov, n.o., Banská Bystrica.

Prezentácie z konferencie budú zverejnené na stránke www.ideme.net a ako video aj na www.youtube.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

UNICEF oslavuje, rozdáva darčeky i arašidovú pomoc Marius Jurgilas na Finweek Bratislava Conference: “CBDC nevnímam len ako odpoveď na krypto, ale aj ako samostatný fenomén.”

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.