Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. marca 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Konečne skutočné porovnanie bezpečnosti dverí

BRATISLAVA 28. marca – Bezpečnostných dverí je v súčasnosti na našom trhu veľké množstvo, a to druhov aj značiek. Ako sa v nich ale zorientovať, podľa čoho si vyberať ? Tie s označením najpredávanejšie, najlacnejšie? Či si vybrať skôr podľa známej tradičnej značky ? Vraví sa tiež, že dvere môžu byľ buď lacné, alebo bezpečné. Nie oboje súčasne. Rozličnými certifikátmi a garanciami bezpečnosti nás predajcovia tiež dokážu zahrnúť.

A tu je na mieste zdravý sedliacky rozum. Bezpečnostné dvere si kupujeme na to, aby sme mali istotu, že sa nám zlodej nedostane do nášho bytu. A ak sa o také niečo pokúsi, sú len dve možnosti výsledku – buď náš majetok dvere ochránia, alebo sa nám cez ne dostane. V oboch prípadoch rozhoduje kvalita dverí a nie reklamné slogany, dokonca ani samotný certifikát. A to bola tá hlavná myšlienka, s ktorou prišlo Združenie na ochranu spotrebiteľa S.O.S. (Senzor Ochrany Spotrebiteľa).

Zorganizovalo prvý nezávislý test bezpečnostných dverí na Slovensku. Vybralo si troch relevantných dodávateľov bezpečnostných dverí a zameralo sa na certifikované bezpečnostné dvere, a to v najpredávanejšej 3. bezpečnostnej triede. Uskutočnilo ich anonymný nákup, vrátane dodávky a odbornej montáže priamo od dodávateľa, teda „na kľúč“. Presne ako ktokoľvek z nás. Na zabezpečenie objektivity, ale najmä odborného dohľadu na celý test dohliadala Stavebná fakulta Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave. Aj dvere boli pri skúške anonymné. označené len písmenami.

Samotný spôsob testovania vychádzal zo štatistík vlámaní, kde najčastejší spôsob práce zlodejov – pomocou páčidla, bol zvolený ako prvý. Profesionálna zásahová jednotka postupovala presne stanoveným postupom rovnakým pri všetkých troch dverách, s cieľom dostať sa cez ne za použitia len tohto náradia. Po uplynutí stanoveného času všetky troje dvere odolali a hoci boli poškodené, zostali neprekonané.

V druhom kole skúšky bolo použité baranidlo, teda ťažký oceľový predmet v rukách testujúceho, simulujúci dynamický náraz do dverí. Opäť presne stanoveným postupom rovnakým pri všetkých dverách. A tu sa už ukázali zásadné rozdiely vo výsledku. Už po 27 sekundách prvé testované dvere celé vyleteli aj s časťou zárubne a v stene po nich ostalo len prázdne miesto. Išlo o dvere EXKLUZÍV hladké – 3.BT. Ďalšie testované dvere dokázali odolávať útoku baranidla 1 minútu a 30 sekúnd. V tomto čase už bola zárubňa aj s dverami vysunutá zo steny natoľko, že zlodej by pohodlne dokázal vojsť do bytu. Išlo o dvere SHERLOCK – K330/3. Tretie testované dvere dokázali odolávať rovnakému útoku počas celého času určeného na test. Dvere, zárubňa, aj uzamykanie zostalo celistvé, tvoriace zábranu vniknutiu kohokoľvek do bytu. Išlo o dvere ADLO – Teduo, ktoré sa stali víťazom testu bezpečnostných dverí v 3. bezpečnostnej triede na Slovensku.

Videozáznam z testu je zverejnený aj na www.byvajmebezpecne.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Koľko ste ochotný obetovať pre naozajstnú pravú lásku? Fio banka umožňuje svojim klientom odosielať aj prijímať okamžité platby. Službu poskytuje svojim klientom zadarmo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.