Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Koncom januára sa v Bratislave diskutovalo na tému pohrebníctva

BRATISLAVA 3. februára – V piatok 31. januára sa uskutočnilo v Bratislave prípravné stretnutie zástupcov štyroch štátov a Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb, ktoré malo za cieľ rozhodnúť o konaní a programe historicky prvej Medzinárodnej konferencie v oblasti pohrebníctva.

Stretnutia sa zúčastnili predstavitelia záujmových organizácií a štátnych inštitúcií Slovenskej, Maďarskej, Poľskej a Českej republiky.

Na potrebe spolupráce v oblasti pohrebníctva sa zhodli všetky zúčastnené strany. Túto potrebu pociťovali všetky štáty rovnako. Každá republika má nastavené svoje vlastné legislatívne podmienky, ktoré prihliadajú na miestne zvyklosti a potreby obyvateľstva, hygienické a zdravotné normy. Pri vzájomnej spolupráci, ktorá prakticky prebieha viac než často, treba vzájomne rešpektovať nastavené pravidlá.

Cieľom konferencie bude nielen ozrejmenie si týchto pravidiel, ale mala by prispieť ku koordinácii spolupráce jednotlivcov, firiem na národnej úrovni. Na pripravovanej konferencii, ktorá prebehne koncom tohoto roka odznejú podnety zo všetkých štyroch štátov, týkajúce sa aplikácie zákonov v regionálnom zmysle, etiky a kvality služieb, podnety zo sociálno-ekonomickej oblasti s prihliadnutím na sociálne pohreby a ekonomickú situáciu obyvateľstva a podnety na vzdelávanie pracovníkov v tomto odvetví, ktoré napríklad už veľmi dobre funguje v Českej republike.

O konečnom termíne a mieste konania konferencie bude iniciátor, Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb informovať média v dostatočnom časovom predstihu.

Fotodokumentácia ku článku je na stránke magazínu SAPaKS http://www.pohrebnictvo.sk/priprava-konferencie/ prípadne ak je nutná, viem ju poslať osobitne, podrobnejšie info o zastúpení jednotlivých štátov je na www.sapaks.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ZSL zimná sezóna 2023/2024: Svetový pohár v Jasnej privítal 132 špičkových športovkýň z 30 krajín a vyše 30-tisíc návštevníkov Alfons Mucha bol geniálny fotograf, odhaľuje výstava na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.