Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Koncert pri príležitosti inaugurácie prezidentky Taiwanu

BRATISLAVA 31. mája – Taipejská reprezentačná kancelária, Bratislava spolu s Inštitútom pre verejné otázky organizovali koncert, ktorý sa uskutočnil v sobotu 28. mája 2016 v Slovenskej Filharmónii – Redute. Koncert bol zorganizovaný pri príležitosti inaugurácie 14. prezidentky a viceprezidenta Čínskej republiky (Taiwan).

Dňa 16. januára 2016 sa konali voľby štrnásteho prezidenta Čínskej republiky (Taiwanu). Kandidátka na prezidenta Dr. Tsai Ing-wen a kandidát na viceprezidenta Dr. Chen Chien-jen z Demokratickej progresívnej strany (Democratic Progressive Party – DPP) vyhrali voľby získaním 6 894 744 hlasov. Zložením sľubu dňa 20. mája 2016 sa Dr. Tsai stala historicky prvou dámou v prezidentskom úrade Čínskej republiky (Taiwanu) a zároveň prvou prezidentkou, ktorá bola zvolená v slobodných a priamych voľbách v čínsky hovoriacom

Vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie pán Ruey-Li Tseng v jeho úvodnom slove vyzdvihol tento dôležitý úspech krajiny, privítal čestných hostí, a taktiež poprial Slovensku veľa šťastia a úspechov počas slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Vedúci Tseng tiež zdôraznil vzťahy medzi Slovenskom a Taiwanom: „Verím, že naša spolupráca a vzájomná podpora bude v budúcnosti pokračovať a rásť.“

Prezident Inštitútu pre verejné otázky pán Grigorij Mesežnikov v jeho prejave poukázal na demokratický pokrok Taiwanu, ako aj na politiku rodovej rovnosti, tzv. gender mainstreaming v taiwanskej spoločnosti, a zdôraznil tiež vzájomne výhodnú spoluprácu medzi Slovenskom a Taiwanom. Podľa slov pána Mesežnikova: „Skúsenosti Taiwanu môžu dnes slúžiť určitým vzorom pre krajiny, ktoré sa tiež rozhodli pre život v slobodnej demokratickej spoločnosti.”

V rámci tohto koncertu vystúpili skvelí taiwanskí hudobníci žijúci v rôznych krajinách ako napríklad Rakúsko, Maďarsko, Česká republika a Veľká Británia a predviedli 15 rozmanitých hudobných vystúpení a moderných ľudových piesní od slávnych skladateľov, najmä od známeho Tyzen Hsiao a iných. Pre potešenie domáceho publika si hudobníci pripravili aj verziu známej slovenskej ľudovej piesne Macejko.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

BILLA získala za prevenciu očných porúch u detí cenu PROKOP 2023 Rod Stewart už o pár dní na Slovensku: Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.