Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Knižný veľtrh Buch Wien vo Viedni začína

BRATISLAVA 12. novembra – Medzinárodný knižný veľtrh Buch Wien otvoria v susednej Viedni, 12. novembra. Buch Wien predchádza ďalšie podujatie venované knihám a autorom –Týždeň čítania, ktorý prebieha na 39 rôznych miestach Viedne už od pondelka. Obe knižné akcie potrvajú do nedeľe, 15. novembra. Knižný veľtrh prinesie novinky zo sveta kníh, autorské čítania, diskusie a prednášky, autorov nemecky hovoriacich krajín ako aj literatúru spisovateľov zo zahraničia. Na Buch Wien rezonuje tento raz výrazne téma porozumenia medzi kultúrami.

Na knižný veľtrh zavítajú spisovatelia z Južnej Kórey, Ukrajiny, Izraela, Rumunska, Turecka a mnohých ďalších krajín. Jung Young Moon, Drago Jančar, Lizzie Doron, Alaa al-Aswan, Liliana Corobca a mnoho ďalších známych autorov bude čítať zo svojich diel na knižnom veľtrhu i na týždni autorského čítania. Domácu scénu zastúpia mladí tvorcovia i renomovaní autori, medzi inými Robert Schindel, Vea Kaiser, Arno Geiger, Olga Flor, Thomas Sautner, Margarite Kinstner.

K jednej z najzaujímavejších sekcií bude patriť literatúra faktu s prominentnými hosťami: s britským sociológom a politológom Colinom Crouchom, pražským ekonómom Tomášom Sedláčkom, britským historikom a autorom Orlandom Figesom, expertom na stalinizmus Jörgom Baberowskim alebo Ahmadom Mansourom, ktorý bude prednášať na tému islamu a radikalizmu mladistvých.

O aktuálnych problémoch Európy budú v rámci Donau Lounge diskutovať spolu slovenský spisovateľ Michal Hvorecký, Krisztián Ungváry z Maďarska, Ioan Bogdan Lefter z Rumunska a niekdajší nemecký reportér a terajší vedúci Zástupenia Európskej komisie vo Viedni, Jörg Wojahn.

Cenu knižného veľtrhu obdrží tento rok izraelsko-rakúsky spisovateľ a historik Doron Rabinovici. Veľtrh prináša aj detský a rodinný program a zaujímavé témy pre mladých. Po prvý raz budú na veľtrhu zastúpené aj staré, antikvariátne tituly. Špeciálne prehliadky poskytnú pohľad do sveta pútavých a vzácnych kníh. Knižní reštaurátori oboznámia záujemcov aj ako udržiavať antikvariátne tituly v dobrom stave. Návštevníci budú mať možnosť nechať si ich aj oceniť od odborníkov z antikvariátov.

Základné vstupné na Buch Wien stojí 8 eur, zľavnené 5 eur. Na ostatný knižný veľtrh zavítalo do veľtržného centra Messe Wien až 38.000 priaznivcov literatúry.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Andrea Coddington a príbeh herečky židovského pôvodu Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.