Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91749_knizny chatbot 676x676.jpg
25. októbra 2019 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Knižný kompas poteší všetkých milovníkov čítania a kníh!

25.10.2019 – Knižný kompas sa koná už po štvrtý raz a znova ho pripravil líder na slovenskom knižnom trhu, vydavateľstvo IKAR. Chce takto inšpirovať ľudí k čítaniu, vzdelávať ich v tom, prečo je čítanie dôležité a poskytnúť im dobrý dôvod na čítanie – kvalitné knihy a publikácie.
Tento rok si na silnú knižnú sezónu pripravilo vydavateľstvo niekoľko lahôdok.

Vyše 40 skvelých kníh.
Darček k nákupu v podobe Lunárneho kalendára na budúci rok.
Súťaž o vyše 200 kníh a e-kníh.
Knižný chatbot, ktorý vám poradí vhodnú knihu pre vašich blízkych.

A k tomu slogan Kniha je najkrajší dar.
Knižný kompas predstavili tento týždeň aj médiám – pozrite si video reportáž:

1.knižná vlna

V prvej vlne sa okrem známych mien ako Jozef Karika, František Kozmon, Lucia Sasková či Adriana Macháčová objavia aj novinky od psychologičky a terapeutky Júlie Halamovej, prípadne od novinárky Ľudmily Lackovej.
Zaujímavosťou prvej vlny Knižného kompasu je vydanie kontroverzného románu Pianistka od nositeľky Nobelovej ceny Elfriede Jelinekovej.

Z ďalších knižných chuťoviek spomeňme young adult príbeh Slová načmárané na stenách, nádherne ilustrované vydanie Harryho Pottera, či eko-manifest pre mladých Volám sa Greta o Grete Thunbergovej a klimatickej kríze.

Všetko info nájdete na
www.KniznyKompas.sk

Vyskúšajte si knižného chatbota

Po prvýkrát využíva vydavateľstvo IKAR vo svojej kampani aj umelú inteligenciu – chatbota Knižný kompas. Ten prostredníctvom komunikácie cez messenger radí, akú knihu by ste mohli kúpiť ako darček pre svojich blízkych…alebo aj pre seba. A to na základe vami stanovených kritérií ako žáner, vek, počet strán ap.
S chatbotom si môžete pokecať na facebookovskom profile Knižný kompas, dá vám skvelé tipy a hneď nasmeruje na eshop, kde si knižku môžete objednať. Prípadne vám prezradí pikošky o stovkách slovenských i svetových spisovateľov.

Okrem spomínaného darčeka k nákupu (Lunárny kalendár 2020) sa môžu čitatelia zapojiť do veľkej súťaže o viac ako 200 kníh a e-kníh. Ku každej knihe dostanú záložku a na jednej strane je priestor na ich vlastný knižný wishlist. Napíšu si tam knihy, ktoré by radi získali pre seba alebo pre niekoho blízkeho, odfotia záložku a nahrajú fotku na stránke Knižný kompas TU. Tri mesiace sa žrebuje každý pondelok 13 výhercov, takže šanca vyhrať niektorú zo želaných kníh je veľká.

2.knižná vlna

V druhej vlne, ktorá odštartuje 7.novembra, sa môžete tešiť na ďalšie hity a známych autorov.
Napríklad novinka Tenis je môj život od Andrey Coddington a Dominiky Cibulkovej, Oteckovník od autoriek populárneho denného seriálu Oteckovia, ale aj nová detská kniha Zuzany Štelbaskej Kde sú včely.
Tiež skvelá detektívka Václava Neuera Prekliate dedičstvo, novinka Zrkadlo od Táni Keleovej-Vasilkovej, severské krimi Vyššia spravodlivosť od dvojice Hjorth-Rosenfeldt.

Všetko info nájdete na
www.KniznyKompas.sk

Kampaň Knižný kompas v číslach:

812 000 katalógov – vkladaných do najčítanejších médií
145 000 súťažných záložiek – vkladaných do každej knihy z Knižného kompasu
16 000 Eur na online kampaň
600 rozhlasových spotov
100 Citylightov

Milan Buno, literárny publicista

Inzercia

K téme

4 detské knihy plné rozprávok, dobrodružstva a čarovnej atmosféry Držte sa svojich detí, aby ste ich nestratili!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.