Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89872_titulna vizualizacia 676x487.jpg
13. februára 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

KLINGERKA má právoplatné stavebné povolenie

BRATISLAVA 13. februára 2019 – Spoločnosť JTRE získala pre KLINGERKU stavebné povolenie a pripravuje sa na začiatok výstavby. Do územia bývalej priemyselnej oblasti v bratislavskom Ružinove prináša KLINGERKA okrem bývania v najvyššej obytnej budove na Slovensku aj verejný park na viac ako 4.000 m2. Fasáda samotnej budovy bude príjemným odkazom na históriu spracovania juty v niekdajšej fabrike. O nesporných kvalitách celého projektu svedčí aj mimoriadny záujem kupujúcich, ktorí sú týmto zase o krok bližšie k svojmu novému bývaniu.

Získaním právoplatného stavebného povolenia postupuje KLINGERKA do samotnej realizácie. Po ukončení dôkladného vyčistenia územia, ktoré na pozemku realizuje spoločnosť EBA už niekoľko mesiacov, sa začne realizácia zakladania.

Spoločnosť JTRE po získaní územného rozhodnutia predstavila projekt obyvateľom dotknutého územia na verejnej prezentácii, kde informovala nielen o prínosoch projektu a pripravovanej výstavbe, ale poskytla priestor na otvorenú diskusiu so susedmi. Výsledkom sú najmä opatrenia na zmiernenie dopadu výstavby   na komfort bývania v území. Napríklad zariadenie staveniska, ktoré pozostáva z niekoľkých na sebe položených kontajnerov, bude tvoriť stenu orientovanú tak, aby chránila rodinnú zástavbu pred hlukom a prachom. „Aby sme eliminovali pohyb stavebných mechanizmov po cestných komunikáciách, budú tieto vchádzať najkratšou možnou cestou na stavenisko a rovnako aj z neho vychádzať,“ vysvetlil projektový manažér JTRE Peter Medľa a dodal, že celý tím sa prioritne zameral na to, aby stavba čo najmenej zaťažovala miestnu komunitu. „Požiadavky našich susedov sme obratom splnili a zriadili sme aj špeciálnu mailovú adresu, na ktorú môžu stále zasielať svoje postrehy a podnety,“ podotkol Peter Medľa. Obyvatelia ocenili aj rozbehnutie vzájomnej  komunikácie formou pravidelných susedských stretnutí.

KLINGERKA prinesie na niekdajší brownfield kvalitou svojho prevedenia, prepracovanými dispozíciami, živým partnerom a rozsiahlym parkom nový život. KLINGERKA je navrhnutá ako koncept dvoch budov – bytovej veže a administratívneho objektu, ktoré prepája parkovací dom so zelenou strechou. Komplexnosť dopĺňa občianska vybavenosť. Centrálnym verejným priestorom celej zóny bude park ako nevyhnutný prvok pri tvorbe kvalitného mestského prostredia, ktorý bude slúžiť pôvodným aj novým obyvateľom tzv. Klingerovej kolónie.

www.klingerka.sk

www.jtre.sk

K téme

J&T BANKA odštartovala zelenú kampaň Nová bratislavská mestská štvrť vynikne architektonicky aj technologickou vyspelosťou budov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.