Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Kinstellar expanduje do Kazachstanu, menuje nových partnerov

BRATISLAVA 10. septembra – Advokátska kancelária Kinstellar, ktorá pôsobí v strednej a východnej Európe nedávno informovala o otvorení novej kancelárie v kazašskej Alma-Aty, ktorú budú viesť noví partneri Joel Benjamin a Adlet Yerkinbayev. Advokátsku kanceláriu v Kazachstene bude spočiatku tvoriť tím desiatich právnikov.

Otvorenie novej kancelárie výrazne posilňuje kapacitu Kinstellar pomáhať jej klientom na nových trhoch, vrátane trhov krajín strednej Ázie, ktoré sú silne orientované na prírodné zdroje.

Riadiacim partnerom almaatskej kancelárie Kinstellar bude Joel Benjamin. Od roku 1993 pôsobí v Kazachstane, pričom pracoval v advokátskych kanceláriách White & Case a neskôr SNR Denton. Má bohatú prax v oblasti fúzií a akvizícií, ale aj v oblasti bankovníctva, financií a kapitálových trhov. Klientom poskytuje poradenstvo vo veciach korporátneho práva a obchodného práva. Zastupuje klientov z rôznych sektorov, vrátane ropného a plynárenského priemyslu, baníctva, bankovníctva, telekomunikácií a médií. Joel Benjamin figuruje v rebríčkoch organizácií Chambers Global, The Legal 500 a IFLR 1000. Rebríček, ktorý zverejnila britská Chambers Global v roku 2013 ho odporúča ako “jedného z najkompetentnejších zahraničných advokátov v Kazachstane”. Joel Benjamin je zapísaný ako advokát v Kalifornii a má bakalársky titul z Cornell University a MBA vo financiách z Wharton School na Pensylvánskej univerzite. Právo absolvoval aj na právnickej fakulte Pensylvánskej univerzity.

Adlet Yerkinbayev sa zameriava najmä na trhy dlhového a rizikového kapitálu, bankovníctvo, financie a fúzie a akvizície. Hoci medzi jeho klientov patria spoločnosti z rôznych odvetví, Adlet Yerkinbayev sa špecializuje na finančné inštitúcie a telekomunikácie. Organizácia Chambers Global ho v roku 2013 označila za „vychádzajúcu hviezdu“. Adlet Yerkinbayev vykonáva advokáciu v Kazachstane a je členom advokátskej komory v New Yorku. Medzinárodné právo študoval na Kazašskej národnej univerzite Al-Farábí a titul LLM získal na Harvard Law School. Pred príchodom do Kinstellar pracoval ako senior advokát v advokátskej kancelárii SNR Denton v Alma-Ate.

Jason Mogg, riadiaci partner Kinstellar, uvádza:
„Firma veľmi pozitívne hodnotí expanziu do Kazachstanu a regiónu strednej Ázie. Sme veľmi radi, že môžeme v našich radoch privítať Joela Benjamina a Adleta Yerkinbayeva ako prvých partnerov kancelárie Kinstellar v Alma-Aty. Kazašská kancelária posilní našu kapacitu na nových trhoch strednej a východnej Európy, v Turecku a v strednej Ázii. Považujeme to za ďalší krok k splneniu nášho strategického cieľa stať sa vedúcou nezávislou advokátskou kanceláriou v tomto regióne. Veríme, že Kinstellar s týmto tímom získa vo veľmi krátkom čase pozíciu lídra na trhu a budeme tak schopní v maximálnej miere využiť obrovské možnosti, ktoré sa ponúkajú v Kazachstane a v strednej Ázii.“

Advokátska kancelária Kinstellar vznikla v roku 2008 odčlenením štyroch kancelárií pôsobiacich v rámci advokátskej kancelárie Linklaters v strednej a východnej Európe. V roku 2010 Kinstellar expandovala otvorením nových kancelárií v Turecku a v Srbsku a ďalší rozvoj zaznamenala v roku 2013, keď otvorila kanceláriu v Kazachstane. Kinstellar poskytuje korporáciám, finančným inštitúciám, ale aj vládam komerčné právne poradenstvo orientované na riešenie problémov.

Pôsobí prostredníctvom kancelárií v Alma-Ate, Belehrade, Bratislave, Bukurešti, Budapešti, Istanbule a v Prahe, pričom spolupracuje s mnohými veľkými svetovými korporáciami, finančnými inštitúciami a vedúcimi medzinárodnými advokátskymi kanceláriami. Kinstellar ponúka expertízu v oblasti bankovníctva, financií a kapitálových trhov, hospodárskej súťaže, posudzovania súladu s právnymi predpismi, rizík a vyšetrovania prípadov obsahujúcich citlivé informácie (Compliance, Risk, Sensitive Investigation), fúzií a akvizícií, riešenia sporov, energetiky, ďalej v sektoroch life sciences (biotechnológií, poskytovania zdravotnej starostlivosti, farmácie a medicínskych technológií), private equity, stavebníctva, nehnuteľností, v oblasti reštrukturalizácií a konkurzov, daní, ako aj v sektore telekomunikácií, médií a technológií.

Viac informácií nájdete na našej webovej adrese www.kinstellar.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

HB Reavis získal úver 175 miliónov eur na Stanicu Nivy, banky tak potvrdili unikátnosť projektu Právnická firma roka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.