Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Keď sa škola a firma navzájom počúvajú

BRATISLAVA 25. októbra – V súčasnosti sa veľa diskutuje o tom, či vysoké školy dostatočne pripravujú svojich študentov na prax. Vo všeobecnosti firmy poukazujú na fakt, že školy posielajú do reálneho života absolventov, ktorí nie sú dostatočne pripravení na prácu, ktorú od nich biznis očakáva. Školy zasa apelujú na firmy, aby venovali viac zdrojov na spoluprácu so študentmi, a tým sa podieľali na ich lepšej pripravenosti. Opodstatnenosť tejto diskusie si uvedomuje aj Fakulta informatiky Paneurópskej vysokej školy (FI PEVŠ) v Bratislave, ktorá našla nového partnera pre svoju víziu prepojenia teórie s praxou. Stal sa ním softvérový dom Asseco Central Europe, ktorý je súčasťou medzinárodnej skupiny Asseco pôsobiacej vo viac ako 30 krajinách sveta a radí sa k softvérovej špičke v Európe.

Cieľom partnerstva FI PEVŠ a Asseco CE je prepojiť odborníkov z praxe a vedecko-výskumných a pedagogických pracovníkov za účelom transferu vedomostí, skúseností, výsledkov výskumu a vývoja. Výhody partnerstva budú preukázateľné vo viacerých oblastiach ako napríklad participácia študentov na reálnych projektoch firmy, ich podpora vo forme konzultácií záverečných prác a školení diplomantov. Medzi ďalšie pripravované aktivity patrí študentská stáž ako veľká pridaná hodnota v procese vzdelávania, ktorej cieľom je prepojiť teoretické znalosti s reálnou skúsenosťou, čím študenti získajú vyššie šance uplatnenia sa na trhu práce, ale aj prednášková činnosť, kde experti spoločnosti Asseco študentom ukážu reálne používanie technológií v praxi.

„Vyzdvihol by som prepojenie praxe s výučbou prostredníctvom využitia reálneho produktu Helios One (z “dielne” dcérskej firmy Asseco Solutions), ako cloudového riešenia na cvičeniach predmetu Podnikové informačné systémy. Týmto sa značne obohatí vyučovací proces a na druhej strane spoločnosť Asseco získa okamžitú spätnú väzbu či ďalšie nápady na zlepšenie,” uviedol Doc. RNDr. Eugen Ružický, PhD., dekan Fakulty informatiky PEVŠ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovákov poteší nový český prémiový ležiak Krušovice Bohém Zastavme sklerózu multiplex skôr ako ona zastaví nás

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.